Pierwsza przeprowadzka :(

Mam taki problem, zupełnie nie wiem jak powinno się zabierać za przeprowadzke. Mniej wiecej to wyglada tak, ze bede sprzedawal mieszkanko i wynajmnowal nowe. I tutaj zastanawiam się co z takimi rzeczami jak meble kuchenne, zmywarka, zlew itp? Zmywarke bym zabral ale czy warto brac meble kuchenne i jak to zrobic jesli juz? Również lodówke mam “obudowaną” i zupełnie nie wiem jak to przystosować do nowej kuchni i czy w ogóle to zabierać?? Może lepiej sprzedać drożej z wyposażeniem kuchni?

To jest jeden problem a drugi to podłączenie lodówki, pralki zmywarki juz na nowym miejscu.

Zamierzam skorzystać z usług jakieś firmy od przeprowadzek, niech chlopaki mi wszystkie pudla poładują itp. ale czy oni też podłączą mi to wszystko na nowym miejscu? w sprawach przeprowadzek jestem zupelnym laikiem.

Bylbym wdzieczny za podpowiedz kogos, kto ma juz to za sobą, na co zwrócić uwagę itp.

Z tego co się orientuje to oni Ci tylko to wniosą do mieszkania. Ale może za drobną dopłatą też podłączą itp.

Jeżeli chodzi o meble kuchenne to jeśli były “robione na miarę” to rzeczywiście w nowej kuchni nie musza pasować. Lepiej wtedy zostawić je i “doliczyć do ceny” Oczywiście sprytny nabywca (wiedząc, że nie masz co z nimi zrobić) może powiedzieć, że meble mu się nie podobają i nie zamierza za nie dopłacać a jak chcesz to możesz je sobie zabrać Ale na to nic nie poradzisz (chyba, że masz “żyłkę sprzedawcy” i tak zachwalisz te meble, że nabywca uzna, że robi doskonały interes :wink: )

Natomiast jeśli chodzi o podłączenie sprzętu to… lodówkę włączasz tylko do gniazdka a to nie powinno przekroczyć Twoich możliwości :wink: natomiast pralka wymaga:

Podłączenia do gniazdka elektrycznego

Podłączenia zaśilania w wodę

Podłączenia odprowadzenia brudnej wody z pralki.

Jeśli w nowym mieszkaniu masz zronioną instalację do zasilania pralki w wodę i odprowadzenia tej wody to cała sprawa skupia się do podłączenia przewodów.

Szkoda więc kogokolwiek do tego zatrudniać :wink: