Pierwsza stałka [tele2 Internet vs. Neostrada] co wybrać?

(Spoongti) #1

Witam.

1) Chce sie podpiąć do globalnej sieci, mam abonament w Tele 2 (na telefon) wiec niestety pozostaje mi tylko wybór prędkości łącza... jestem zainteresowany 1Mb/s na 12 m-c [74zł] ... Co sądziecie o tym łączu w Tele 2?

(poczytałbym dokładniej forum na ten temat , ale korzystam w XXI w. jeszcze z magicznych 56kb/s :mrgreen: ... a tam :zegar:

Ile średnio oczekuje sie od zamówienia do odpalanie internetu (tele2) na komputerze?

2) W tele 2 jestem jakoś 12 m-cy wiec mogę w sumie już zerwać umowę... ale wracać znowu do tpsa :? no i zależy mi na czasie... ile może potrwać cala procedura od zerwania umowy w tele 2 aż do odpalenie Neostrady? Czy warto przechodzić do tpsa aby założyć Neostradę czy lepiej zostać w Tele 2 i wybrać u nich stały dostęp do sieci?

Pozdrawiam

Spoon

(Asterisk) #2

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

asterisk zapomniał jeszcze dodać, że na forum używamy polskich znaków (ążźćśółń), więc jak będziesz poprawiał temat, przy okazji popraw posta pod kątem tych błędów.

(grand) #4

Czy masz alternatywne możliwości (oprócz tele2 i tp) - tego nie podałeś, itp...

Poza tym wystarczy telefon do tp lub tele2 i sądzę, iż rozwieją się Twoje wątpliwości.

Musimy Cię również rozczarować - wróżki nadal mają wakacje i tu nie chcą zaglądac jak na razie :frowning:

(Flyby) #5

Zakładanie Neostrady w TP SA według tepsy trwa tydzień do uruchomomienia. Ale to tylko kłamstwo monopolisty.

Z doświadczeń własnych oraz znajomych od momentu podpisania umowy do pojawienia się sieci w domu mija zwykle powyżej trzech tygodni. Czyli ten PROMOCYJNY ZA 1 ZŁ miesiąc jakby masz w plecy.

Odradzam.

(Spoongti) #6

Mogę wybrać tylko pomiędzy tele 2 a tpsa (w pierwszym poście wszystko jest napisane :mrgreen: )

(ksedoks) #7

flyby napisał:

Akurat trafiłeś tak.Mnie zakładano 4 godziny od momentu podpisania umowy.Zgodzę się z Tobą ze też odradzam przejde niedługo do Tele2 i wtedy porównam dwóch dostawców.

(Spoongti) #8

Chyba się zdecyduje na Tele2 internet ... umowę i tak na 12 m-cy chce podpisać więc mam nadzieje że będzie to jakoś śmigać przez te 12 miesięcy. :slight_smile:

Który modem wybrać?

Czy ten [za 1zł] z Tele2 Thomson ST 536v6 czy może lepiej kupić jakiegoś D-LINKa? :mrgreen:

(M@ster) #9

Nie wiem czy wiesz jakie praktyki stosuje Tele2 wobec klientów. Ja bym się od tej firmy trzymał z daleka bez względu na to jak dobrą ofertę mają. Mam 2 osobistych świadków którzy korzystali z usług tej firmy i do dziś żałują dnia w którym podpisali umowę. Rezygnacja jest jak walka z wiatrakami. Nieczyste chwyty Tele2 przecież nie są od dziś znane.

(Spoongti) #10

Oferta Tele 2 w sumie jak każda inna, no i brak alternatywy, no chyba że... 56Kb/s :stuck_out_tongue:

Ale z jakiej usługi? Tele2 internet czy z telefonu? Bo ja korzystam z telefonu w T2 już 12 m-cy i nie ma problemu.

Tzn. jakie?

Złączono Posta : 01.11.2007 (Czw) 1:04

Jak złoże zamówienie na stronie Tele 2 na Internet, to przyjeżdża kurier przywozi umowę, podpisuje ją i dostaje modem od razu? Czy najpierw dostane umowę a modem później?

Jak to jest? :?

Pozdr