Pierwsza strona www

Witam wszystkich,

Chciałem stworzyć bloga/stronkę www na której umieszczał będę co jakiś czas artykuły, wpisy etc. Moje pytania będą banalne, ponieważ nie miałem nigdy do czynienia ani z HTML, ani z php. Czy bez znajomości tych języków jestem w stanie stworzyć stonkę? Może przez CMS? Który będzie najlepszy dla laika? Chcę uniknąć zakładania blogów na wszelkiego rodzaju onetach oraz podobnych.

Czy stworzenie stronki przez CMS wiąże się w wykupieniem hostingu?

pozdrawiam :slight_smile:

Gdy nie znasz chociażby podstaw programowania to nawet korzystanie z cmsa może sprawiać Ci problem. Chcesz koniecznie cmsa? Próbuj.

Mimo wszystko radziłbym Ci pisanie bloga na jakiejś przeznaczonej do tego gotowej platformie, np na naszym ulubionym vortalu albo twitterze, blogspocie itp.

Oczywiście, możesz też próbować nauczyć się programowania lecz do napisania cmsa pod bloga wtedy przed Tobą bardzo długa i wyboista droga. Jeśli wybierzesz tę opcję to do nauki masz: html, css (te dwa języki da się w kilka wieczorów w stopniu podstawowym opanować), php, mysql (z tymi zejdzie o wiele dłużej), czasami trzeba dodać też jakieś skrypty w js, a zapewne chciałbyś też urozmaicić to wszystko jakimiś ciekawymi animacjami to wtedy też zapoznanie się z jquery.

Sprobuj z WordPress, ma bardzo duże możliwości, a do tego jest banalny w obsłudze. Jeżeli zarejestrujesz się na wordpress.com dostaniesz własną subdomenę twojanazwa.wordpress.com, później, zawsze możesz się przenieść na coś innego i samemu utrzymywać wordpressa.

Dzięki za szybkie rozwianie wątpliwości. Nie pozostaje mi nic innego jak założyć bloga na wordpressie i w międzyczasie zapoznawać się z językami :slight_smile:

NIekoniecznie :slight_smile:

Za najlepszy CMS do blogowania uważany jest Wordpress, na stronie wordpress.com możesz założyć bloga zupełnie za darmo ale z pewnymi drobnymi ograniczeniami.

Oprócz WordPress jest inna, ciekawsza moim zdaniem alternatywa, pisał o niej Spectator. Mam na myśli Blogspot, jest to usługa od Google, która bije WordPress na głowę jeśli chodzi o opcje darmowego hostingu. Po prostu masz tam dostęp do wszystkiego łącznie z ręczną modyfikacją kodu templatki, natomiast na wordpress.com za wiele przydatnych funkcjonalności trzeba niestety zapłacić.

tutaj założ str. za darmo http://www.strefa.pl/

i użyj tego programu http://www.wysiwygwebbuilder.com/

i sprawa załatwiona

też bym zaproponował WYSIWYG Web Builder 8 dziecko stworzy co zechce - jak ktoś nie wie jest też spolszczony ( polskie pliki na oficjalnej stronie ) ma tylko jedną wadę jest płatny po okresie próbnym

w Polsce można go kupić tu http://www.vebo.pl/news/read/WYSIWYG-We … any/?id=28

Popatrz po polskich hostingach które mają automatyczny instalator aplikacji - na 99% wtedy masz tam automatyczną instalację wordpressa - będziesz musiał tylko wpisać hasło administratora czy jakieś takie ogólne dane bez znajomości baz danych itd…

Większość darmowych hostów wyświetla irytujące wielkie bannery reklamowe. wordpress.com i blogspot.com na pewno nie wyświetlają żadnych niechcianych reklam.

Przekonaliście mnie do blogspota. Mam konto mailowe na gmialu, więc chyba lepiej będzie jednak tam. Przetestuje jeszcze ten WYSIWYG Web Builder 8. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :slight_smile: