Pierwsze okulary-Pytanie dot. czasu na wyrób,ceny itp

Witam,

niestety pogorszył mi wzrok,a prace mam taką że taka wada przeszkadza mi w pracy w znaczącym stopniu. Więc muszę nosić okulary…i tu Was spytam ile się czeka na okulary od momentu badań i zamówienia…jaka jest taka średnia cena…

Myślę,że znajdzie się ktoś kto mógłby udzielić mi tej informacji.

Dzięki wielkie

Czas oczekiwania - obecnie do tygodnia maksymalnie

Ceny różne w zależności od sprzedawcy i wymagań klienta.

yhm dzięki…tydzień to szybko -to dobrze.

A jaki salon byś polecił…ja myślę nad vission express :slight_smile:

Zdecydowanie odradzam. Dziadostwo nie z tej ziemi. Poszukaj jakiegoś porządnego prywatnego optyka, gdzie wcale nie będzie drogo. Osobiście zamawiałem okulary ze szkłami Transitions i zapłaciłem mniej niż moja mama w Vision Express

ok dzięki za pomoc…więc pójdę do prywatnego nie znanego okulisty…nie do VE :slight_smile:

Dzięki jeszcze raz

również proponuję mniejszy prywatny salon optyczny.

lwią część ceny okularów pożrą niestety same oprawki, a te w VE do tanich nie należą - zresztą przejdź się i zobacz, porównaj ceny, wygląd, jakość.

szkła to koszt jedynie ok 100-200zł w zalezności od wady, oraz jakości szkieł.

czas produkcji - moje były w 2 dni

Podobnie jak koledzy wyżej odradzam VE - za drogo sobie liczą.

Lepiej iść do dobrego prywatnego optyka ale bardzo małe zakładziki też mają zawyżone ceny i do tego mały wybór oprawek.

Co do czasu oczekiwania to będzie się on różnił w zależności od tego czy zakład sam na miejscu wykonuje szkła (w sensie docina ich do oprawek) czy nie.

Jak złożyłem zamówienie w dobrym zakładzie to już na drugi dzień odbierałem a i tak było to długo bo potrzebowałem rzadkiego typu szkła i musieli je dla mnie zamówić (inaczej miałbym je za godzinę).

Jeszcze jeśli chodzi o ceny okularów to dodam że większość stanowi koszt oprawek i porządne muszą kosztować ze 200/250zł (za szkła płaciłem 50zł choć wyrabiałem sobie ze 2 lata temu więc ceny mogły pójść trochę w górę).

Można kupić tańsze oprawki (nawet za 80/90zł) ale to będzie słaby szajs który się szybko rozpadnie, z kolei kupując w jakimś salonie oprawki “z kolekcji” zapłaci się więcej (nawet do 400zł) a i tak nie będą one lepsze niż nie “z kolekcji”.

No i oczywiście cena szkieł zależy jeszcze od takich zmiennych jak mineralne czy plastiki, z antyrefleksem czy bez, z filtrem uv czy bez itp.

Jak pisze rozmówca wyżej: cena okularów zależy mocno od rodzaju szkieł (antyrefleks, utwardzanie, różny indeks szkła, rodzaj tworzywa itp.), ale także od wady wzroku (czyli ilość dioptrii oraz cylindrów).

Ja właśnie kupowałem 2 tygodnie temu okulary w Vission Express i jestem bardzo zadowolony (to już moje 3 okulary w VE i wszystkie były bez żadnych wad i problemów).

Za szkła dałem po 165 zł ze względu na dość dużą wadę (+2,5 i +3,5) oraz wysokie cylindry. Do tego, dodane utwardzanie, antyrefleks i indeks 1,56 zamiast standardowego 1,5.

Za oprawki z kolekcji Scandik dałem po aktualnej przecenie 50% 230zł.

Nie wiem jak w innych miastach, ale w Toruniu (skąd ja pochodzę) ceny w mniejszych salonach są dużo wyższe (np. w Optometrii Karczewski), ale mają większy wybór ładniejszych i wytrzymalszych oprawek.

W VE mają przede wszystkim dobry serwis gwarancyjny. Mi bez pytań wymienili na nowe, mimo poważnych uszkodzeń mechanicznych :lol:

w VE to akurat przy zakupie wciskają ubezpieczenie na takie wypadki, więc jeśli masz ubezpieczone - to co mają zrobić?? - wymieniają.

Tyle, że ja nie miałem ubezpieczenia… Sam paragon wystarczył.

Ok :slight_smile: Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: