Pierwsze spotkanie z Vista... czy aero zmula?

Witam koledzy, dzis dorobilem sie i zakupilem sobie Windowsa Viste. Zainstalowalem, zarejestrowalem i odziwo wszystko chodzi pieknie. Nauczylem sie nawet wlaczac “aero” :smiley: Ale to wlasnie o nim kieruje do was moje pytanie. Czy u was, kiedy macie wlaczone aero, gry traca na plynnosci? Tak jest w moim przypadku. Prosze o komentarze.

to nie Aero a DRM całą Viste zamula

a co to takiego?

poczytaj tu http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Rights_Management

to nie Aero a DRM całą Viste zamula

Idź człowieku gadaj takie głupoty na onecie, albo tego typu inteligentnych stronach. A może jesteś jednak zawodowym programistą MS i naprawde tak jest? to powiedz mi który proces za to odpowiada? Pozatym jak to jest że niektóre gry chodzą mi szybciej niż na xp? no czekam na wyjaśnienia…

Witam koledzy, dzis dorobilem sie i zakupilem sobie Windowsa Viste. Zainstalowalem, zarejestrowalem i odziwo wszystko chodzi pieknie. Nauczylem sie nawet wlaczac "aero" Ale to wlasnie o nim kieruje do was moje pytanie. Czy u was, kiedy macie wlaczone aero, gry traca na plynnosci? Tak jest w moim przypadku. Prosze o komentarze.

Nie zamula, ponieważ w trybie pełnoekranowym, aero jest “zamrażane” tzn. stan pulpitu i okienek jest usuwany z pamięci karty graficznej i nie jest renderowany w tym czasie. Po wyjściu natomiast dane o okienkach są ponownie wczytywanie, renderowane i wyświetlane na monitorze. Więc nie ma to znaczenia czy gramy z włączonym aero czy bez. Aczkolwiek klasyczna kompozycja może dodać 0,05% - 0,5% wydajności gdyż zużycie ramu spada wtedy o parenaście mb…

drm jest wbudowane w jądro systemu wiec ci nie pokarze konkretnego procesu programistą nie jestem i ci nie wyjaśnie dokladnie jak to z tymi grami jest ale większość aplikacji na viście chodzi wolniej

drm jest wbudowane w jądro systemu wiec ci nie pokarze konkretnego procesu programistą nie jestem i ci nie wyjaśnie dokladnie jak to z tymi grami jest ale większość aplikacji na viście chodzi wolniej

Wymień kilka, które chodzą wyraźnie wolniej.

A co do drm, to obsługa jego jest zaimplementowana w jądrze owszem. Jednak wykorzystanie należy już do sterowników i programów zewnętrznych. Tak więc oczywiście, spowolnienie przez to jest podczas użytkowania komputera ale ilu procentowe? 0,1? Pozatym kernel w wersji 6 niesie też dużo usprawnień…

głównie programy potrzebujące dużej mocy procesora u mnie wyraznie wolniej chodzą wszystkie programy do obróbki video programy do pakowania plików i kompresji muzyki

Jak bys dobrze skonfigurowal to bys niezaowazyl roznicy :lol:

DRM do wydajnosci nic niema(bardzo malo),jak sciagniesz mp11 do XP i latke tez jest DRM :lol:

Lista procesow ci sie klania 30% jest niepotrzebna dla zwyklego uzytkownika. :stuck_out_tongue:

Uzywam XP i Visty i w szybkosci po dobrym skonfigurowaniu obu roznicy niema.

Pierwsze zdanie wkurzylo mnie najbardziej. Odpowiem:

Człowieku najmądrzejszy, albo bliski mądrości. Gdybym wiedział co to jest DRM bym nie pytał, a jeśli już pytam to znaczy że twierdze iż to na takiej oto właśnie inteligentnej stronie są osoby które mi to wytłumaczą bowiem nie jestem obcykany w tych sprawach.

Gdybyś np. zapytał mnie co to jest DRM w telefonach Motoroli odpowiedział bym Ci bez problemu.

Jeśli chodzi o mój komputer, to pozostawiłem sterowniki do płyty takie jak zainstalowały się z Winem, jedynie co zmieniłem to ściągnąłem najnowsze do grafiki Nvidia i zainstalowałem. Może zaproponujecie mi co mam powyłączać by to jakoś troche usprawnić w prędkości i działaniu?

Z góry dziękuję,

Sterowniki plyty najwazniejszego nie zainstalowales,od producenta do Visty,vista ma podstawowe niezabardzo wydajne stare pierwsze wersje.

Aha, no to zaraz poszukam w sieci.

Złączono Posta : 05.06.2007 (Wto) 13:33

No i teraz mam problem. Moja plyta to ASUS a7v8x mx-se. Znalazlem strone asusa, ten wlasnie model i nie ma nic na viste:

http://support.asus.com/download/downlo … uage=pl-pl

Odpisałem ci na temat aero kompletną wypowiedź, więc nie wiem co masz mi za złe.

A kolega seth zaczął wypisywać głupoty dotyczące DRM, które nie mają z tym nic wspólnego i prawdopodobnie usłyszał je w komenatarzach jakieś inteligentnej inaczej strony takiej jak onet, wp, interia albo coś tego rodzaju.

Nie wiem i nie ciekawi mnie to, dlatego nie będe się wypowiadał w tej sprawie, ani pisał “teori prawdopodobnych, które wydają mi się prawdziwe”

Niestety ta płyta jest dość stara i nie ma ona już wsparcia pod viste. Dlatego sterowników już na nią nie znajdziesz…

Stara… ok, zgadzam sie. Ale pewnie istnieje mozliwosc powylaczania jakichs rzeczy w Windowsie ktore wplywaja na mniejsza wydajnosc?!

Wpisz w start msconfig przejdź do zakładki uruchamianie i zrób zrzut ekranu / przepisz co tam masz, to ci powiem co można wyłączyć.

Proponuje ci też ściągnąć sobie program auslogics disk defrag i zdefragmentować nim dysk.

Możesz też się pobawić w oczyszczanie rejestru, ale to wyższa szkoła jazdy…

Ja dla przykładu powyłączałem te usługi i nie odczułem różnicy:

-Agent zasad IPsec

-Bufor wydruku (o ile nie masz drukarki)

-Centrum zabezpieczeń

-Klient śledzenia łączy rozproszonych

-Logowanie pomocnicze

-Moduły obsługi kluczy IPsec IKE i AuthIP

-Odnajdywanie SSDP

-Podstawowy aparat filtrowania (osłabi bezpieczeństwo)

-Pomoc IP

-Pomoc TCP/IP NetBIOS

-Rozpoznawanie lokalizacji w sieci

-Usługa KTMRM dla usługi Koordynator transakcji rozproszonych

-Usługa modułu wyliczającego urządzenia przenośne

-Usługa raportowania błędów systemu Windows

-Usługa wprowadzania na komputerze typu Tablet

-Usługa wyszukiwania systemu Windows (wyszukiwanie nadal działa - indexowanie nie)

-Usługa zasad diagnostyki

-WebClient

-Windows Defender

Mam kiepską wydajność procka (3,2) i to zapewne jest przyczyną.

Co chodzi o gry (całe szczęście, że nie gram) to testowałem sobie kilka starszych demówek (Colin 04, 05 …)i żadna nie chodziła OK

Z kolei w marku 03 już na pierwszym teście, samoloty przycinają.

A punktacja (6500pkt.) jest mniejsza o 1000 niż w XP.

Prosze.

seqw6.jpg

Złączono Posta : 05.06.2007 (Wto) 21:40

Jeśli chodzi o to co napisał kolega wyżej, to powyłączałem aktualizacje, defendera.