Pierwsze uruchomienie w ciągu dnia i freez

(Radekpanas) #1

Witam serdecznie. Każdego dnia po pierwszym uruchomieniu komputera następuje jego zawieszenie, następuje to w różnym czasie od uruchomienia, z reguły od 5 do 15 minut. Dzieje się tak niezależnie od tego czy komputer jest obciążany czy najzwyczajniej nieużytkowany. Po restarcie jest wszystko ok przez resztę dnia niezależnie ile razy bym go włączał wyłączał itp..

(Piotrkijak) #2

Tak ciężko użyć googli i zastosować wyszukane wskazówki? http://www.google.pl/search?q=komputer+ ... =firefox-a. Ewentualnie sformatuj c wgraj system od nowa i problem z głowy.

(Radekpanas) #3

Nie chcę prowadzić polemiki bo nie o to chodzi. Format systemu, no tak to najczęstsza rada na różnego rodzaju forach ale chyba nie o to chodzi. Co do google i linka, którym mnie uraczyłeś to tak około 66k wyników i równie dobrze takowymi linkami można by odpowiedzieć każdemu. Liczyłem na wskazanie ewentualnej przyczyny i drogą eliminacji znalezienie właściwej i jak sobie z nią poradzić

(Piotrkijak) #4

Jest tego trochę. Skoro tak zależy Ci na tym, żeby po kolei wszystko wypisywać i eliminować, to ok. Zacznij może na dobry początek od sprawdzenia, czy system nie ma wirusów. Dobrym programem do tego celu jest Doktor Web Curelt.

(Radekpanas) #5

Skanowanie nie wykazało żadnych infekcji

(Piotrkijak) #6

W takim razie spróbuj trochę posprzątać w systemie(przeczyść partycję systemową programem odkurzacz, przeczyść i zdefragmentuj rejestr i dysk twardy). Nie zaszkodzi też zajrzeć do "bebechów" kompa, może jest zasyfiony, temperatury idą mu do góry i dlatego się wiesza.