Pierwsze wieści o platformie 8 rdzeniowej

Dziś trafiłem na jeszcze ciekawszy artykuł, niż wczoraj (Gf 9600GT viewtopic.php?f=19&t=225622).

Na portalu Onet.pl przeczytałem jeden z pierwszych (na jakie ja natrafiłem) mini art/news odnośnie pierwszej ośmiordzeniowej platformie.

http://gry.onet.pl/1696769,O%B6miordze … omosc.html

W połączeniu z nadchodzącymi Gf 9xxx (2xSLI na ów płycie) może to być … baaa to będzie pogrom !!

Ciekawe ile pójdzie na to mocy z Zasilacza - hmm 1000 W minimum, przy 2 prockach i 4 grafikach ??

na pclab jest też artykuł o tym 8-jajowcu.

w trybie jałowym tylko z wyświetleniem ekranu PC z GF Ultra pobierał chyba coś ok 250W (bez monitora oczywiście).

przy maksymalnym obciążeniu az strach się bać.

W sumie od paru lat są 4 procesorowe płyty serwerowe… np od Tyan’a…

:hahaha:

Zajrzyj tutaj: Intel Skulltrail

może ktoś wyjaśnić czemu ten komp z artykułu na pclab potrzebuje aż 1kW zasilacza skoro wg ich testów przy obciążeniu pobiera 340W ? ( http://pclab.pl/art31225-14.html ) pclab piszą chyba nie wiedzą co albo źle testują sprzęt i naginają wyniki.

Mi wygląda na to ze zaniżyli o dobre 50W wynik pod obciążeniem, co nie zmienia faktu że dobra 500’tka miałaby sporo zapasu. Na takim 1kW można natomiast szukać 4ghz na jednym i drugim procku, jakieś 1,2ghz na ramach i 4x 2900xt o tak o żeby więcej prądu poszło <- bardzo dobra opcja dla osób nienawidzących greenpeace :wink:

Nie wiem po co komu taki pożeracz prądu… przecież to będzie masakra za parę lat z rachunkami :expressionless:

Można więc już teraz złożyć konfigurację 16-rdzeniową (4 Quady).

pewnie wymyślą ultra technologie zasilaczy i zrobią 2000W które ciągnie tyle prądu co 500w :stuck_out_tongue:

albo zasilacze będą na światło słoneczne :stuck_out_tongue: :smiley:

są już procesory same w sobie które mają po 64 rdzenie i więcej

np. TILE64…

Którego można znaleźć w karcie sieciowej na pcie, żeby nie było - ma 12 10gbitowych portów i kosztuje poniżej 200 dolarów hehehe :slight_smile:

Oczywiście jest jeden problem z ilością rdzeni - jeśli nie mają niezależnych ramów (np te niektóre 4 procesorowe tyany potrafiły mieć 4 niezależne kontrolery ramu dla każdego z 4 procesorów) to pojawiają się gigantyczne straty wydajności w normalnym użytkowaniu procesora (informacje+instrukcje), i problem wielowątkowości programów (bo zapewne pod tym kątem patrzymy na te komputery, ale tutaj jest kilka “popularnych” przełomów czyli silnik ut3 potrafiący wykorzystać 4 rdzenie, divx i 3dsmax). Warto tutaj wspomnieć że jak widać intel (mimo iż w teorii może), nie zwiększa zbyt szybko taktowania swoich procesorów, podczas gdy g7 ibm’a ma być taktowany zegarem 5-7ghz i posiadać tyle tranzystorów co ati r700 albo i więcej, oby amd się odbiło bo już intel zaczyna premiery przekładać na czas nieokreślony…