Pierwsze wrażenia - VISTA HOME PREMIUM

Witam

Dzisiaj zainstalowałem polskojęzyczną wersję VISTY HOME PREMIUM w miejsce XP Media Center Edition.

  1. instalacja na czystym dysku przebiegała bezzakłóceń;

  2. ze sprzętu zainstalowanego w kompie (INTEL PENTIUM 4 3.2 HT, GA-8IPE 1000-G rev. 4.0, 4x 512MB RAM DDR Dual Channel, 2x HDD WD Caviar 360GB, GF 6800 GS, Creative Audigy 4, karta TV Hauppauge WinTV-PVR 150) po uruchomieniu brakowało TYLKO sterowników dźwięku (dostępne na stronach Creative) - BRAWO dla MICROSOFTu;

  3. Aplikacje - brak kłopotów nawet z Power DVD 6.0 - mimo szeroko opisywanych kłopotów;

  4. System jak na te parę godzin po instalacji - chodzi rewelacyjnie (optycznie szybciej niż XP MCE) - włączone AERO GLASS, SIDEBAR.

Piszcie o Swoich wrażeniach :slight_smile:

JAK ZMUSIĆ VISTĘ a konkretnie moduł Media Center do odczytania zripowanych filmów DVD - w XP MCE nie było z tym problemów (XPek widział w Media Center folder i pozwalał go odtwarzać) - TU PROSZĘ WAS O POMOC

Pozdrawiam

Dzisiaj uruchomiłem na VIŚCIE pierwszą grę - SNIPER ELITE - rozdzielczość 1024x768, wszystkie detale na FULL, pełny antyaliasing i filtrowanie anizotropowe - GRA CHODZI PŁYNNIE :slight_smile:

Pisać JAKIE GRY URUCHOMILIŚCIE i JAK DZIAŁAJĄ

Dla użytkowników Power DVD 6 - wyłączcie akcelerację sprzetową w Power DVD dla wideo i będzie OK (oczywiście po wczesniejszym zainstalowaniu patcha

Witam.

Moje wrażenia po zainstalowaniu system windows vista PL ?

Według mnie mogło być lepiej.

Menu start rozjeżdza się niesamowicie …

w wersji EN tego nie było : więc - dla wersji polskiej

W polskiej wersji są za duże odstępy miedzy ikonkami na pulpicie, czego nie było w wersji EN … kolejny minus dla visty PL

Reszta jak narazie działa

no z tymi odstępami w PL to przegięcie :confused: no i dla mnie największy minus brak Speech Recognition czy oni powariowali mogli chociaz go zostawić po angielsku :frowning: kolejno nie działają niektóre gadżety a mianowicie pogoda i waluty :confused: pamietam ze ENG tez miał ten błąd pomoglo podmienienie poprawionego pliku wlsrvc.dll niestety nie dziala to w Viscie PL.

To nie da się jakoś tego zmienić? W Win XP wyłącza się po prostu autorozmieszczanie ikon na pulpicie i wyrównanie do siatki i można swobodnie je przesuwać. W Viście tego nie ma?

ta opcja jest :stuck_out_tongue:

autorozmieszczanie jest domyślnie wyłaczone :stuck_out_tongue:

aero to jak mam to rozumieć? Że nie da się przybliżać do siebie ikon w dowolny sposób?

orientuje sie ktoś jak to zmienić zeby było jak w wersji ENG Visty :slight_smile: chodzi mi o szerokośc zaznaczania ikon

40843573cl8.jpg

Witam.

Prawoklik na pulpicie -> widok, odznacz wyrównaj do siatki, teraz masz możliwość przybliżenia ikon pulpitu do siebie :stuck_out_tongue:

Jak dla mnie ta nowa czcionka w Vista jest wręcz nie do zniesienia, jak zmusić aby w dosłownie wszystkim ją zmienić?

nowa czcionka w Vista jest wręcz nie do zniesienia, jak zmusić aby w dosłownie wszystkim ją zmienić? - sposób dla IE7

A co do reszty to wystarczy chyba wyłączyc to tylko we właściwościach ekranu, funkcje ta nazywa się bodajże wygładzanie ClearType

Kolejna porcja informacji:

  1. gry działają mimo twierdzeń Microsoft o spadku wydajności (może nie dotyczy to tych co wymienię poniżej):
  • Call of Duty 2 - 1280 x 1024 Full Detail - gra chodzi płynnie :smiley:

  • Far Cry PL - 1280 x 1024 Full Detail - gra chodzi płynnie :smiley:

  • Colin McRae Rally 2005 - 1024 x 768 Full Detail - gra chodzi płynnie :smiley:

  • Medal of Honor Allied Assault - stary bo stary ale uruchomiony na FULL :smiley:

Nie wiem jak pójdą nowe Need For Speed (Most Wanted i Carbon)

Czyli nie jest tak źle.

Ma ktoś pomysł na uruchomienie Nero Express 6? U mnie się wywala nawet w trybie zgodności lub z podwyższonymi prawami :frowning:

Pozdrawiam

Nero musi być w wersji 7 i koniec dyskusji. Niestety.

pracowałem nie cały tydzień na viscie i moim zdaniem jest to kolejny system (nie obraźcie się tu) dla INWALIDÓW! Wszystko trzeba pod to specjalne, nic starego Ci nie pójdzie wszystko nowe. Najlepszym systemem był Windows 98 SE, ubolewam nad tym, że nie wydano go w wersji 32 -bitowej… :frowning:

bzdura, nie dość że mam tegio samego kompa co miałem xpka, to zrobiłem update systemu z windows xp do visty RTMi poza nero 6 wszytsko inne chodzi jak na xp , programy/ filmy e.t.c

WITAM!

Nawiązując do tej pogody da się jakoś to naprawić?Fix z EN nie dziala. :frowning:

Witam.

Narazie nie widziałem rozwiązania problemu w windows Vista PL

Brak Speech Recognition nawet w wersji angielskiej (oczywiście angielskiej wersji Speech Recognition nie Windowsa ;)) jest dla mnie jak nóż wbity w plecy. Po prostu katastrofa. To jedna z tych rzeczy, na które tak bardzo czekałem. I gdzie tutaj zapewnienia, że Vista dzięki temu będzie łatwiejsza w obsłudze? Przecież ludzie w Polsce potrafią, do chol*** mówić po angielsku… Nie no to jest kompletna wtopa. Czegoś na co BARDZO liczyłem nie będzie w polskiej wersji językowej. Mimo tych wszystkich krzyżyków na listach “Features” w poszczególnych wersjach.

Kolejny raz zawiodłem się na MS.

Pozostaje nadzieja, że Speech Recognition będzie można jakoś doinstalować lub odblokować albo coś…

Ale co ty za bzdury piszesz, od 30 listopada miałem wersję angielską i ta wersja była, sam ją testowałem i działała bardzo dobrze,bynajmniej na windows vista Ultimate RTM, na polskiej nie działa, to fakt

Z nieoficjalnych info. dowiedziałem się że opcja będzie dostępna w service pack 1 dla windows Vista PL

Mogłem być źle zrozumiany, więc szybko zrobiłem edita. Chodziło mi o angielską wersję Speech Recognitiona.

Post do kasacji.

ciekaw jestem czy niemiecka wersja Visty też jest pozbawiona Speech Recognition ma ktoś mozliwość sprawdzenia ?