Pierwszy komputer do złożenia

Witam :), od jakiegoś roku próbuje się zabrac za złożenie sobie własnego komputera (tak wiem dla was to nic ale dla mnie to 1 szy raz heh) no i niewiem od czego sie zabrac dodam, że ma byc to komputer taki, żeby odpalic na nim np. Win XP bądź Linuxa :slight_smile: No i własnie mam pytanie : od czego najpierw zacząc ? Potem nastepne etapy ? Chodzi mi o kolejnosc kupowania części komputerowych. Pierwsza będzie obudowa ? Co potem ? Może coś doradzicie ? :slight_smile: To nie ma byc komputer do niewiem np. grania tylko poprostu komputerek do hmm powiedzmy odpalenia wymagań XP póki co i Mozilli xD. Czekam na odpowiedzi :slight_smile: Będę bazował na waszych odpowiedziach więc licze na zwięzłe i zrozumiałe wypowiedzi :slight_smile:

Edit ; czy taka obudowa mogła by byc ? Czy są moze tansze ? :stuck_out_tongue: http://allegro.pl/item328247404_super_o … _nas_.html

Po pierwsze to chyba powinieneś zmienić nazwę tematu

Po drugie nie da sie kupować części etapami no chyba że masz już dysk, napędy etc ?

Podaj budżet jakim dysponujesz wtedy się coś złoży.

Temat zmieniony :p, hmm ale mi chodzi o te główne czesci najlepiej od czego zaczac itd :stuck_out_tongue: jeśli by ktoś mógł proszę o napisanie jakie części przedewszystkim bym potrzebował i np. linki do tego z allegro

Budżet hmm co miesiąc 150 zł chciałbym go składac z 6 miechów więc coś koło 800 - 900 zł.

To nie ma najmniejszego sensu. Najlepiej uzbieraj te 900zł i kup sobie kompa za parę miesięcy. Kupisz dzisiaj coś za 200zł a za pół roku będzie to warte 100zł więc bez sensu

Ale to nie chodzi o cene tych czesci dla mnie to nie ma znaczenia poprostu chce sobie złożyc komputer, żeby miec jakies zajecie na pare miechów i nauczyc sie oszczedzac kase na jakiś cel, że tak powiem … bo kompa to ja nie potrzebuje bo mam wystarczającego.

Żeby komputer mógł działać potrzebujesz minimum :

  1. płyta główna z VGA ( karta graficzna )

  2. procesor

  3. dysk twardy

  4. napęd CD/DVD ( żeby zainstalować system, sterowniki, potem już nie musi )

  5. zasilacz

  6. obudowa ( chociaż nie koniecznie :smiley: )

Ale składanie komputera etapami nie ma sensu. To nie modelarstwo czy coś podobnego. Albo kupujesz minimum te części co podałem albo odpuść sobie takie jak ty to mówisz “zajęcie”.

Bez sensu … masz kompa otwórz po odpinaj wszystko zobacz co i jak jest podłączone i na to samo wyjdzie :confused: