Pierwszy odpada zasilacz czy urządzenie?

witam,

może moje pytanie nie jest odpowiednie na ten dział, lecz nie znalazłem innego forum.

Mam pytanie czy w urządzeniach sieciowych podczas burzy jak jest puszczony mocniejsze napięcie to w pierwszej kolejności idzie zasilacz sieciowy czy urządzenie czy urządzenie z zasilaczem.

Tego nikt Ci chyba nie powie - wszystko jest zależne od konstrukcji i klasy zasilacza i tego jakie zabezpieczenia zawiera (jeśli je zawiera)

Po przepięciu może być uszkodzony sam zasilacz - urządzenie sprawne lub uszkodzony zasilacz i urządzenie lub zasilacz sprawny a uszkodzone urządzenie.

no właśnie jedynie jaką różnicę zauważyłem to taka że zasilacz dziwnie brzęczy teraz jak się podłączy go do sieci.

Wszystko zależy od jakości sprzętu który kupiłeś. Zazwyczaj to kwestia szczęścia co pierwsze padnie. Jeżeli masz modem z bardzo dobrym zasilaczem zewnętrznym może on być dobrze zabezpieczony i po burzy kończy się to wymianą zasilacza. Oczywiście jest też możliwość że nie uda się, aby mechanizm obronił urządzenie i wizą na siebie cały impet. Najczęściej pada od razu urządzenie z zasilaczem. Czasem się zdarza że nic na padnie i można się cieszyć :).

Czy to chodzi o zasilacz komputera? Jeśli tak, to proponuję abyś go nie używał tylko ewentualnie niech go sprawdzi elektronik.

ja mam akurat avm fritz box 7170 i zasilacz standardowy taki jaki był dodany do zestawu. no ale mi akurat coś padło bo nie działa urządzenie tyle że nie wiem czy to router czy to zasilacz

Dodane maja 24th, 2010, 2:30 pm

ja mam akurat avm fritz box 7170 i zasilacz standardowy taki jaki był dodany do zestawu. no ale mi akurat coś padło bo nie działa urządzenie tyle że nie wiem czy to router czy to zasilacz

Dodane maja 24th, 2010, 2:30 pm

chodzi mi o urządzenie sieciowe router

zresetuj urządzenie i powwinno pomóc u mnie miałem tak samo że po burzy nie miałem neta zresetoałem i pomogło

Ale buczy ci zasilacz czy urządzenie?

zasilacz a urządzenie nic nie reaguje

Podepnij inny zasilacz o identycznym napięciu i podobnej wydajności prądowej i sprawdź czy urządzenie “powstanie” :slight_smile:

no też właśnie nie mam takiego zasilacza jeden znalazłem ale nie wiem czy ten zasilacz nie jest za słaby.

Jakie ma parametry (napięcie, moc/natężenie) a jakie parametry ma stary?