Pierwszy odpada zasilacz czy urządzenie?

(Parridos) #1

witam,

może moje pytanie nie jest odpowiednie na ten dział, lecz nie znalazłem innego forum.

Mam pytanie czy w urządzeniach sieciowych podczas burzy jak jest puszczony mocniejsze napięcie to w pierwszej kolejności idzie zasilacz sieciowy czy urządzenie czy urządzenie z zasilaczem.

(Cedar) #2

Tego nikt Ci chyba nie powie - wszystko jest zależne od konstrukcji i klasy zasilacza i tego jakie zabezpieczenia zawiera (jeśli je zawiera)

Po przepięciu może być uszkodzony sam zasilacz - urządzenie sprawne lub uszkodzony zasilacz i urządzenie lub zasilacz sprawny a uszkodzone urządzenie.

(Parridos) #3

no właśnie jedynie jaką różnicę zauważyłem to taka że zasilacz dziwnie brzęczy teraz jak się podłączy go do sieci.

(system) #4

Wszystko zależy od jakości sprzętu który kupiłeś. Zazwyczaj to kwestia szczęścia co pierwsze padnie. Jeżeli masz modem z bardzo dobrym zasilaczem zewnętrznym może on być dobrze zabezpieczony i po burzy kończy się to wymianą zasilacza. Oczywiście jest też możliwość że nie uda się, aby mechanizm obronił urządzenie i wizą na siebie cały impet. Najczęściej pada od razu urządzenie z zasilaczem. Czasem się zdarza że nic na padnie i można się cieszyć :).

(Cedar) #5

Czy to chodzi o zasilacz komputera? Jeśli tak, to proponuję abyś go nie używał tylko ewentualnie niech go sprawdzi elektronik.

(Parridos) #6

ja mam akurat avm fritz box 7170 i zasilacz standardowy taki jaki był dodany do zestawu. no ale mi akurat coś padło bo nie działa urządzenie tyle że nie wiem czy to router czy to zasilacz

-- Dodane maja 24th, 2010, 2:30 pm --

ja mam akurat avm fritz box 7170 i zasilacz standardowy taki jaki był dodany do zestawu. no ale mi akurat coś padło bo nie działa urządzenie tyle że nie wiem czy to router czy to zasilacz

-- Dodane maja 24th, 2010, 2:30 pm --

chodzi mi o urządzenie sieciowe router

(Marcin650) #7

zresetuj urządzenie i powwinno pomóc u mnie miałem tak samo że po burzy nie miałem neta zresetoałem i pomogło

(Kpc21) #8

Ale buczy ci zasilacz czy urządzenie?

(Parridos) #9

zasilacz a urządzenie nic nie reaguje

(fiesta) #10

Podepnij inny zasilacz o identycznym napięciu i podobnej wydajności prądowej i sprawdź czy urządzenie "powstanie" :slight_smile:

(Parridos) #11

no też właśnie nie mam takiego zasilacza jeden znalazłem ale nie wiem czy ten zasilacz nie jest za słaby.

(Kpc21) #12

Jakie ma parametry (napięcie, moc/natężenie) a jakie parametry ma stary?