Pierwszy Post - Pytanie

Dopiero co się zarejestrowałem, ale Wasze forum śledzę od jakiegos czasu. Mój brat miał tu swoje konto ale poprosił o usunięcie. Mam jedno pytanie. W regulaminie forum napisane jest coś o zakazie rozpowszechniania piractwa itd. Zawsze odsylacie do regulaminu, podajecie te “wsciekle buzki”. Skoro tak, to dlaczego udzielacie pomocy osobom które pytają o DC++, kaze i podobne programy?? przeciez ich uzywa sie tylko do “rozpowszechniania piractwa”. bylbym wdzieczny, gdyby mi ktos to wyjasnil.

nagrywarek i czystych plyt CD tez uzywa sie (w jakims stopniu, bo nie wylacznie) do rozprowadzania nielegalnych kopii programow lub filmow, ale jest takie tlumaczenie ze ktos moze na przyklad nagrywac sobie zdjecia z wakacji, czy jakies filmy zrobione domową kamerą. w to jestem sklonny uwierzyć, ale co do tych programow to podobnego wyjasnienia sie nie doszukalem.

naprawde bylbym wdzieczny za odpowiedz :slight_smile:

Fakt, lecz trzeba i patrzeć na tą dobrą stroną P2P, legalne zasoby. Sieci P2P są skarbnicami unikalnych plików, nie zawsze objętych prawem autorskim.

Pomyśl, ja sądzę, że idąc Twoim rozumowaniem możnaby każdego wypytywać o legalność posiadanego przez siebie np. OS’u, i tym podobnych rzeczy. Gdy piractwo jest ewidentnie widziane, że ktoś takie czynności stosuje, lub tym podobne rzeczy, temat jest rzecz jasna, zamykany.

czyli coś jak z nagrywarkami ?? nie zawsze sluzy to do piractwa ?? :slight_smile:

Istnieje coś takiego jak domniemanie niewinności.

Przenoszę do Działu o Forum.

Tak, myślę, że nie należy uogólniać tych rzeczy.

Pomyśl, nóż może też być narzędziem zbrodni, użyty do innych celów, niż przewidziano.

Dawajcie jakieś inne przykłady, bo o tym nożu to już słuchać nie można.

To może młotek :slight_smile:

Aż mi ulżyło! :wink:

No to ja podrzucę themę z górnej półki, jak tak proste skojarzenie Cię mierzi Kerimusie! :roll:

Czyli według życzeń… ;]

Analogicznie do wątpliwości autora topicu - winno się zakazać wszelkich nauk dotyczących języka programowania, bo przypadkiem może się to obrócić w niecne cele… :roll:

Wszak - żeby stworzyć wirusa, trojana i inne diabelskie wynalazki - programistą przynajmniej w zalążku trzeba być! :twisted:

Kiedy zgłosiłem swój akces do tego forum, od razu uderzyła mnie ta sprzeczność z deklaracjami, a rzeczywistością panującą tutaj.

Wcale nie dziwię się nowicjuszowi, że zadaje takie pytania, bo są jak najbardziej zasadne.

Instytucja domniemania niewinności nie ma tu miejsca, ponieważ jest tajemnicą poliszynela, iż programy tego typu służą w 60-80% wymianie nielegalnych plików.

Oczywiście, że nie można z góry zakładać, iż konkretny użytkownik tego programu jest piratem, ale prawdopodobieństwo tegoż, jest jaknajbardziej wysokie.

Samo to powinno dać do myślenia dyrekcji, iż jest niestosowne promowanie tych programów, przez tworzenie enklaw dla zainteresowanych tym tematem.

Na razie tyle!

W odpowiedzi na pytanie - jak skonfigurować program P2P, chyba nie jest zakazy - w końcu usiłujemy pomóc w obsłudze programu - a do czego on jest wykorzystywany

co innego pytania - skąd ściągnać filmy, potrzebuje linki do gier, czy jak ktoś bez żenady prosi o pomoc w złamaniu prawa (jak włamać się do konta, jak podejrzeć hasło u młodzego brata itp - jakie programy.) - wtedy jest to napiętnowane i tępione.

Same programy są neutralne - ważne jest to jak i do czego je wykorzystujemy.

masz prawo zrobić kopię legalnych produktów - pod warunkiem przechowywania jej z oryginałem (np. w tym samym domu :slight_smile: a nie u kolegi) i nie możesz ich użyczać i rozpowszechniać

nie do końca - zawsze istnieje alternatywa znalezienia odpowiedzi na “podejrzane pytania” w innych miejscach, a dzięki temu, że porusza się tu takie tematy, czy “mówi się gościowi” żeby się zastanowił może przynieść pozytywny skutek. Często ludzie nie zdają sobie sprawy, że to co robią może naruszać prawo - “uczmy i wychowujmy” :lol:

Wychowanie w bólu, na własnych błędach, itd. itp! !!

Chyba nie tędy droga.

Można rozmawiać na ten temat, dyskutować, polemizować (tak jak to tu czynimy), ale nie udzielać rad w tym względzie, bo większość małoletnich userów skwapliwie z nich skorzysta w niewłaściwy sposób.

Tu większość userów ma poniżej 18 roku życia, więc obowiązkiem tych starszych będących w mniejszości jest się powstrzymać od wymiany wrażeń i doświadczeń w tym względzie, bo wg mnie jest to naganne i niewłaściwe wychowanie w ten właśnie sposób.

no dobra dzieki. mam odpowiedz. (nie wiedzialem ze wywolam taka dyskusję) jak dla mnie temat do zamkniecia.

Trudno się dziwić, jeżeli topic jest kontrowersyjny :slight_smile:

Dla mnie też