Pierwszy program w C++. Gdzie szukać materiałów?

Witam,

Muszę na jutro napisać taki program:

Klasa A zawiera chronioną zmienną rzecz. aa. Klasa B zawiera chronioną zmienną rzecz. bb. Klasa AB dziedziczy publicznie po A i po B, zawiera publiczne: funkcję NOWY zwracającą nowy obiekt, w którym zmienne są równe podwojonym zmiennym obiektu, dla którego jest funkcja wywołana oraz funkcję W zwracającą w parametrach zmienne. W każdej klasie zdefiniować potrzebne konstruktory. W main() zadeklarować potrzebne obiekty, utworzyć nowy obiekt, wywołać dla niego funkcję W, wyświetlić wyniki.

Proszę mi podpowiedzieć gdzie szukać materiałów, które mogą mi się przydać w nauce c++.

W google jest duźo kursów, ale nie wiem który jest w miarę dobry, dlatego pytam i proszę o podpowiedź.

Może ktoś doświadczony pomógłby mi napisać coś takiego i podesłać np składnie na priv??? Byłbym bardzo wdzięczny, bo mi to chyba nocki nie starczy dzisiaj :frowning:

Pozdrawiam

Książka: Symfonia C++

Tam znajdziesz odpowiedź jak napisać te klasy i program.

Ale nawet “klasy w c++” na googlach dadzą odpowiednią ilość wyników…

ps. Lepiej by było widziane, gdybyś przynajmniej spróbował coś napisać i pytał konkretniej…

Symonie mam przed sobą, strasznie dużo tego… chyba zbyt dużo szczegółów jak dla laika.

Siadam właśnie do tego, w razie pytań będę odświeżał temat.

dzięki