Pierwszy raz laptop- jak nie zrobić błędu?

Ma - w laptopie jest narażona na ciepło, czego bateria nie lubi :wink: . Ale również uważam że bateria w laptopie jest po to żeby jej używać, sam nie używam dużo, głównie to zostawiając laptop na uśpieniu, po ~2latach od zakupu według programu mam 56% procent pojemności oryginalnej (patrząc na czas jaki trzyma na baterii by się to zgadzało).

To ja mam jakąś dziwną baterię :wink: Po trzech latach bateria ma 20% wear level a ładuję ją prawie codziennie.

rgabrysiak dużo zależy od tego jaki to laptop - mój po ponad dwóch latach ma 56%, wydaje mi się że to zależy od temperatury pracy laptopa, są lapki gdzie temp rzędu 70-80C to normalna temperatura pracy :stuck_out_tongue: , na pewno ma to znaczący wpływ na żywotność baterii. Moją Toshibę ciężko zagrzać powyżej 60C, przy normalnej pracy temperatur są trochę poniżej 50C. Widziałem kiedyś test pokazując żywotność baterii od temp jej przechowywania czy pracy, funkcja jest logarytmiczna :P.

Witam, ja z kolei 2 lata temu kupiłam Asusa k52jc. Laptop głównie do pisania mgr, przeglądania internetu, filmy, muzyka itp. Używam go intensywnie.

Równo po dwóch latach padła mi bateria. Kupiłam nową i postanowiłam sobie, że będę bardziej o nią dbała. Przyzwyczajenie się do pracy na zasilaczu było ciężkie na początku, bo owszem, laptop jest po to żeby swobodnie z niego korzystać - a nie ograniczać się do długości kabla. Jednak śmierć baterii fabrycznej wkurzyła mnie na maksa. Dlatego podpisuje się ‘obiema ręcami’ pod tym co pisze Xemidra. Wyciągasz baterię i działasz na zasilaczu, tym bardziej jeśli wiesz że danego dnia nie masz w planach wędrówek z laptopem;) Póki co będę trzymała się tej zasady, ciekawe jaki będzie efekt za dwa lata:P

Jedna rzecz jaka najbardziej podoba mi się w zamienniku: bateria Asusa potrafiła trzymać 2 godziny (nawet od nowości). Zamiennik trzyma spokojnie 3h :smiley: a używam komputera w ten sam sposób.

Może ma to związek z parametrami? Bateria asusa: 4400mAh, napięcie 11,2V. Obecna: 4400mAh ale napięcie ma nieco niższe 10,8V.

Wiesz że będziesz pracował dłużej w miejscu gdzie jest gniazdko? Wyjmij baterię. Nie wiem jak to w asusach jest ale w lenovo jest opcja w narzędziu do zarządzania energią z możliwością Optymalizacji czasu pracy akumulatora lub jego żywotności, więc o ile jest udostępnione na stronie asusa takie narzędzie to polecam się z nim zapoznać.

Ja posiadam Asusa K53 (bardzo popularny w Polsce) i powiem, że nie spotkałem się nigdy z takim oprogramowaniem dla tego Asusa.

Cześć,

nie wiem jak u was, ale u mnie Wear Level jest ciągle równy 0% po roku używania baterii. Trzyma mi około 2h na oszczędzaniu energii i około godziny na zrównoważonym… Pragnę jednak dodać, że Full Charged / Designed Capacity są mniejsze niż były od razu po zakupie laptopa. Czy to coś dziwnego?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd