Pierwszy rok informatyki

Witam, mam pytanie do informatyków po studiach lub w trakcie, a mianowicie jakie zagadnienia poruszaliście na pierwszym roku, szczególnie chodzi mi o matmę i fizykę. Nie chciałbym wylecieć tuz po pierwszym semestrze czy tam roku. Jak coś pamiętacie/ wiecie to napiszcie :smiley:

Pozdrawiam,

TooNii

Matematyka:

Rachunek różniczkowy i całkowy,

Równania różniczkowe,

Geometria analityczna w przestrzeni trójwymiarowej,

Granice ciągów liczbowych,

Kombinatoryka i rachunek prawdopodobieństwa

Fizyka:

Trudno powiedzieć, bo z każdego tematu było po trochu, czyli między innymi: grawitacja, magnetyzm, zasady dynamiki, termodynamika, elektrostatyka, obwody prądu stałego i przemiennego, obwody RLC.

Analiza matematyczna (ciągi, szeregi, różniczkowanie, funkcje uwikłane), stereometria, macierze, matematyka dyskretna, fizyka - laboratoria mające na celu głównie naukę pracy z przyrządami, elektronika, miernictwo

U mnie na Inżynierskich było z matmy: Analiza matematyczna (min. całki, ciągi itd) , matematyka dyskretna ( min. działania na drzewach, macierze o ile się nie mylę) , algebra liniowa ( min. macierze) sorki że mało ale nie pamiętam bo te przedmioty to na pierwszym semestrze były u mnie…a z fizyki to min. podstawy miernictwa, fizyka dla informatyków ( na tym przedmiocie nie było aż tak trudno bo były zagadnienia z poziomu liceum 3-ej klasy tyle że niektóre rozszerzone) i jeszcze jakiś jeden przedmiot z fizyki miałem ale nie pamiętam…przeważnie na nich to robi się sprawozdania raz na tydzień z eksperymentów fizycznych.

wielkie dzięki Panowie za odpowiedzi, teraz będę mógł się jakoś przygotować, a jak jest na językach programowania, ciężko

Podstawy C++, algorytmy sortowania, struktury przechowywania danych do zaimplementowania(drzewa, listy jedno i dwukierunkowe), postawy asm, programowanie obiektowe i komponentowe.