Pierwszy smartfon- co wybrać?

(Szantall) #1

Witajcie! Planuję zakup swojego pierwszego smartfona. Szukam telefonu na którym wygodnie pisze się smsy, ponieważ bardzo dużo piszę. Przydałoby się coś w okolicach 3,7-4 cale no i bateria-fajnie jakby wytrzymała min.1dzień. Oprócz smsów, wygodne przeglądanie internetu, czasem do odtworzenia filmu i dobra jakość wykonywanych połączeń. Mój budżet to max 700zł. W gry nie gram. Będę wdzięczny za pomoc! Dodam,że byłbym już cały happy,gdyby jego wykonanie było solidne (nawiązuje tu do sony eric.neo v, czy galaxy s)

(Piotrek2255) #2

Nie podałeś ile ma kosztować.

jeśli ma być tani to LG L5, Huawei Ascend G300, jeśli może być droższy to polecam Samsunga Galaxy S2 lub HTC One V.

(Szantall) #3

Podałem podałem :slight_smile: Przeczytaj jeszcze raz uważnie :stuck_out_tongue: budżet max.700zł

(Piotrek2255) #4

A tak faktycznie, dzisiaj jest dzień bez okularów także zdarzają się błędy :smiley:

No to w takim razie HTC One V będzie OK, albo możesz też poszukać LG L7.

(sadaj72) #5

Ciekawy jest jeszcze samsung ace 2, ma ten sam cpu co xperia P, ale ze zmniejszonym o 200Mhz taktowaniem i 768MB RAM, niestety cena ~800zł.

LG L7 według specyfikacji ma MSM7227A, procesor oparty o starą architekturę (Cortex-A5) a GPU chyba to samo co w starych smartfonach opartych na zwykłym MSM7227, dlatego przed zakupem należy koniecznie przejrzeć testy wydajności.

(ra-v) #6

Też myślę że jakiś SE serii Xperia będzie dobrym wyborem. Neo V już się trochę zestażał, ale popatrzyłbym na te nowe telefony Xperie z jedną literka na końcu;-) Ponoć nowe kosztując do 1000 zł, używany pewnie znajdziesz za 700, możę z hakiem. Sama wydajność jest miejscami porównywana pomiędzy SGS a SGSII więc naprawdę jest dobrze. No i jakość wykonania SE zawsze byłą świetna (rozmowy, muzyka szczególnie). Niestety z baterią jest ogólnie słabiej.

(Nevendira Rasakumaran) #7

Mój pierwszy "smartfon" to była Nokia 5230, której jakoś nie polubiłem, zamieniłem ją szybko na Blackberry Strom 9500 - świetny telefon, później Storm 2 9520 z nowszym systemem i z WiFi, później iPhone 4 a za miesiąc iPhone 5, w zapasie mam Blackberry Bold 9700 - tez świetny telefon. BlackBerry to raczej biznesowe telefony, więc to inna bajka, iPhone przekracza Twój budżet, nie wiem jak tam Nokie z Windows Phone - zraziłem się po tamtej 5230 i nie tykam. A moja dziewczyna ma Sony Ericsson Live with Walkman i to jest też całkiem fajny telefom - polecam, kupisz za około 500 złotych nowego, a za 300 używanego.