Pierwszy smartfon- co wybrać?

Witajcie! Planuję zakup swojego pierwszego smartfona. Szukam telefonu na którym wygodnie pisze się smsy, ponieważ bardzo dużo piszę. Przydałoby się coś w okolicach 3,7-4 cale no i bateria-fajnie jakby wytrzymała min.1dzień. Oprócz smsów, wygodne przeglądanie internetu, czasem do odtworzenia filmu i dobra jakość wykonywanych połączeń. Mój budżet to max 700zł. W gry nie gram. Będę wdzięczny za pomoc! Dodam,że byłbym już cały happy,gdyby jego wykonanie było solidne (nawiązuje tu do sony eric.neo v, czy galaxy s)

Nie podałeś ile ma kosztować.

jeśli ma być tani to LG L5, Huawei Ascend G300, jeśli może być droższy to polecam Samsunga Galaxy S2 lub HTC One V.

Podałem podałem :slight_smile: Przeczytaj jeszcze raz uważnie :stuck_out_tongue: budżet max.700zł

A tak faktycznie, dzisiaj jest dzień bez okularów także zdarzają się błędy :smiley:

No to w takim razie HTC One V będzie OK, albo możesz też poszukać LG L7.

Ciekawy jest jeszcze samsung ace 2, ma ten sam cpu co xperia P, ale ze zmniejszonym o 200Mhz taktowaniem i 768MB RAM, niestety cena ~800zł.

LG L7 według specyfikacji ma MSM7227A, procesor oparty o starą architekturę (Cortex-A5) a GPU chyba to samo co w starych smartfonach opartych na zwykłym MSM7227, dlatego przed zakupem należy koniecznie przejrzeć testy wydajności.

Też myślę że jakiś SE serii Xperia będzie dobrym wyborem. Neo V już się trochę zestażał, ale popatrzyłbym na te nowe telefony Xperie z jedną literka na końcu;-) Ponoć nowe kosztując do 1000 zł, używany pewnie znajdziesz za 700, możę z hakiem. Sama wydajność jest miejscami porównywana pomiędzy SGS a SGSII więc naprawdę jest dobrze. No i jakość wykonania SE zawsze byłą świetna (rozmowy, muzyka szczególnie). Niestety z baterią jest ogólnie słabiej.

Mój pierwszy “smartfon” to była Nokia 5230, której jakoś nie polubiłem, zamieniłem ją szybko na Blackberry Strom 9500 - świetny telefon, później Storm 2 9520 z nowszym systemem i z WiFi, później iPhone 4 a za miesiąc iPhone 5, w zapasie mam Blackberry Bold 9700 - tez świetny telefon. BlackBerry to raczej biznesowe telefony, więc to inna bajka, iPhone przekracza Twój budżet, nie wiem jak tam Nokie z Windows Phone - zraziłem się po tamtej 5230 i nie tykam. A moja dziewczyna ma Sony Ericsson Live with Walkman i to jest też całkiem fajny telefom - polecam, kupisz za około 500 złotych nowego, a za 300 używanego.