Pierwszy smartfon, Lumia 520 vs GT-S7392 vs Galaxy Trend Plus

Witam obecnie mam HTC7 Mozart z Windows Phone 7. Go akurat dostałem, nie podobają mi się ograniczenia związane z połączeniem WiFi, niezbyt dokładny GPS, na dodatek wymagający połączenia z Internetem. Myślę nad zakupem innego smartfona, ale nie chcę przepłacać dużo za taki eksperyment.

 

Nokia Lumia 520 : niska cena, GPS chyba spełniający te moje wymagania (tj. dokładne mapy, z obsługą komunikacji miejskiej, działająca także offline), mam zapasową baterię na stanie, chyba działa połączenie z PC przez wammu/gammu (Linux),

z wad: Windows Phone, Nokia padła/została przejęta będą działać aktualizacje?

Telefon można dostać nawet za 200zł (używka)

 

Samsung Galaxy Trend Plus : 768MB RAM, Android, jakiś tam GPS ma, ale telefon jest drogi nawet jako używka

 

Samsung GT-S7392 : 512MB RAM, GPS powinien mieć, Android. cenowo jest miedzy pierwszy telem a drugim.

 

Pytanie czy Android działa jakoś normalnie na 512MB RAM.

 

smartfon ma służyć głównie do odbierania emaili, przeglądania www, korzystania z GPS. Żaden z wymienionych modeli nie ma dual sim więc rozmowy/smsy odpadają. W przypadku Androida pewnie dochodziły by nowe funkcje przy użyciu darmowych aplikacji ze sklepu Google. WP chyba ma mniejsze możliwości w tym względzie.

Dużo przemawia za tą lumią (cena, połączenie USB, GPS, bateria), poza tym WP i 512MB RAM.

 

 

Zdecydowanie Nokia Lumia 520. Lumia została przejęta przez Microsoft także za dużo to nie zmieni, a aktualizacje na pewno będą nawet gdzieś czytałem, że wszystkie telefony z WP 8 mają dostać WP 10.

Ja również jestem zdania,że NOkia Lumia będzie najlepszym rozwiązaniem. W przeciwieństwie do taniego androida wp nie będzie się zacinał.

Jeśli koniecznie chcesz coś z androidem to proponowałbym jednak dołożyć tę stówkę więcej i zakupić sobie na przykład  Lg L9 II:

http://najtaniej.co/produkt/telefony/lg-swift-l9-ii-d605.html  -  o tutaj możesz sobie poczytać parametry. Obecnie jest na niego promocja w jednym ze sklepów internetowych. Bardzo dobry telefon tak więc na pewno powinien Ci odpowiadać.