Pierwszy TV 37 - 42 do 2200 zł

Witajcie :slight_smile: Zwracam się po raz kolejny do Was o pomoc (byłem na tematycznym forum, nie uzyskałem odpowiedzi).

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,2m x 6,2

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 1,8m - 2,5m

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-5

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost 80%, z boku także

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać

6.Jak słońce świeci w pokoju ? podwójne drzwi balkonowe, okna na wschód

7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Wejście PC VGA** , WiFi/ WiFi ready, 3 HDMI, 2 USB, SMART TV, energooszczędny (A, A+), obsługa MKV i txt z polskimi znakami**

  1. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Naziemna Telewizja Cyfrowa, lub kablówka Toya SD

10.Jakie urządzenia ? laptop, usb flash, antena DVB-T, w przyszłości tunner cyfrowej telewizji N oraz amplituner

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne, choć lekkie wskazanie mat/ półmat - duża powierzchnia okien

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy HD, rozrywkowe (w tym Discovery), sport

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak

15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie

16.Preferencje co do marki ? Panasonic ?

17.Preferencje co do wielkości ? 40; 37 - 42

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Clouding, smużenie, wolne uruchamianie, wolne przełączanie kanałów, zawiłe menu, awaryjność, rzadkie aktualizacje firmware, kalibracja, brak ostrości szybkich scen, słabe kolory, wolny SMART.

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczór 70 %, dzień 30 %

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2200 zł

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? W tej cenie mało jest Tv z 3d, pasywne.

Dodatkowe pytania:

  1. Czy aby wyłączyć TV z trybu Stand By, trzeba sięgać z tylu obudowy TV ?

  2. Czy warto interesować się 3D w cenie do 2200? Ewentualnie jestem zainteresowany natywnymi filmami 3D.

  3. Jak jest z awaryjnością nowych TV? Nie zamierzam zmieniać TV co kilka lat.

  4. Gdzie kupować? Internet czy markety elektroniczne. Jak sklepy przyjmują reklamacje.

  5. Tunner DVB - S, czy warto szukać -by zastąpić jednym pilotem kilka urządzeń?

  6. Jak transportować Tv w markecie elektronicznym? pionowo, poziomo?

  7. Czy kalibracje jest wymagana w każdym TV? Na czym polega, muszę ściągać firmę, czy próbować samemu?

Zachwalane modele, które odrzuciłem:

  • Sharp LC-40LE540E - problem z dźwiękiem śźć.

  • Philips 42PFL4007H, Philips 40PFL5007 - problemy z napisami

  • Toshiba 40RL933 - 1 USB

  • Panasonic 42E6 - brak VGA

Zapraszam do dyskusji. :smiley:

O kurcze. Nie wiedziałem czy mam zacząć czytać od góry czy może od dołu będzie krócej ale dobra :slight_smile:

Dobrze się domyślam, że pod VGA chcesz podłączyć komputer? W tej chwili producenci raczej rzadko wyposażają TV w te złącza bo mało kto ich używa. Ja mam cztery telewizory firmy Samsung i jak najbardziej jestem z nich zadowolony. Jeśli miałbym kupić kolejny to też na pewno tej firmy.

  1. Niezbyt rozumiem co masz na myśli. Włączasz/wyłączasz pilotem a jak nie chcesz żeby świeciła się dioda to wtyczka z prądu.

  2. W zależności od gustu. Mnie ta technologia nie przekonała i nie używam. Dla mnie to taki raczej bajer.

  3. Psują się zazwyczaj zaraz po upływie gwarancji :wink: Tak na serio to w jednym pojawił się problem z podświetlaniem. Zadzwoniłem po serwis i po 3 czy 4 dniach TV był znów u mnie i co najważniejsze sprawny.

  4. Ja wszystkie kupiłem na neo24. Przez Internet wychodzi nieco taniej + przysługuje prawo do zwrotu w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.

Jak się zepsuje to są dwa wyjścia:

  • dzwonisz na infolinie do takiego sklepu, oni dalej przekazują sprawę do serwisu i czekasz aż oddzwonią

  • dzwonisz od razu do serwisu (szybciej)

Opisujesz usterkę, odpowiadasz na kilka pytań typu: data zakupu, czy masz książeczkę gwarancyjną, paragon albo fakturę… w umówiony dzień przyjeżdża serwisant i bierze sprzęt.

  1. Zdecydowanie tak chociaż nie wiem czy za taką cenę coś się znajdzie. Zazwyczaj są wbudowane tylko DVB-T/C.

  2. Bez znaczenia byle karton był dobrze zaklejony aby TV nie wypadł.

  3. Też nie wiem co masz na myśli. Programy poszukasz sobie samemu.

Osobiście polecam ten lub ten jeśli zdecydujesz się na 3D (również wbudowane WIFI). Obydwa jednak nie mają DVB-S jak i VGA.

Jak jeszcze coś Ci się przypomni to pytaj.

Dzięki Bobej. :smiley:

Oba podane przez Ciebie modele nie maja złącza VGA - ma służyć do podłączenia laptopa z TV. Jest to dla mnie kluczowe przy wyborze TV. Niestety nie mam kasy by wymienić laptopa lub kupić odtwarzać multimedialny. Kwota 2200 zł i tak już została zwiększona z 1800.

Tryb Stand By pobiera energię, fakt niedużo - ale zawsze, dlatego o to pytałem.

Kalibracja to wyciśnięcie z Tv max jego możliwości, przy danym otoczeniu w domu. Czytałem o kalibracji, przez firmy, które biorą kasę za to. Teraz to na wyrost, jak kupię to będę się martwił.

Czy ktoś może wypowiedzieć się o tym modelu Sharp LC-40LE540E i problemach z dźwiękiem. Czy występują na zewnętrznych głośnikach?

Przeczytałem plotkę, jakoby w Polsce miał być standard DVB -T2? O co chodzi z tym tunnerem ??

Zastanawiam się na wymienionymi przeze mnie Philipsami (40PFL5007, 42PFL4007H), Panasonic TX-L37E5E, Toshiba 40RL938 oraz tym Sharp LC-40LE540E. Jakieś opinie(wady, zalety) o tych modelach, inne propozycje ??