Pika BIOS po wymianie karty na Sapphire HD4850

Witajcie, problem jest następujący i potrzebuję nakierowania co robić.

Otóż padła karta Gainward HD4850 Golden Sample (artefakty w BIOSie itp.) jako, że na PC nie gram to postanowiłem pójść po najmniejszej linii oporu i kupiłem na allegro Sapphire HD4850 używaną i dzisiaj przyszła. Jednak nie działa.

Po wciśnięciu Power na obudowie mam czarny ekran i po chwili BIOS pisczy 1 długi i 3 krótkie i po jakiejś chwili 2 krótkie.

Karta dobrze wciśnięta w slot, zasilanie podłączone. I teraz pytanie czy może to być wina zasilacza? Mam Pentagram 500W. Czy może karta jest po prostu kaput?

Może przyszedł złom, trzeba sprawdzić dla pewności na innym kompie. I raczej nie kupuj używanych kart, a szczególnie tych co się mocno grzeją i dobrze podkręcają.

Hej,

Jaką masz dokładnie płytę główną?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Płyta ASUS P5Q SE.

Sprzedający zapewnia, że karta jest sprawna. Nie robi problemów, sam zadzwonił jak napisałem maila, że jest problem. Tyle, że on ma zasilacz 550W i pytam dlatego, że przejrzałem trochę google i piszą właśnie o dość mocnym zasilaczu do tej karty.

Komputer po włączeniu po prostu reaguje tak jakby karta w ogóle nie była podpięta.

 

No ale miałeś identyczną, może i płyta uszkodzona, zasilacz?

 

Jakiś reset biosu baterią na założonej nowej karcie zrób i test.

 

I do tej karty wystarczy dobry zasilacz 400W - czyli jak Twój sprawny, masz jeszcze duży zapas W.

Reset biosu już robiłem i nie pomaga. Myślę, że mój zasilacz jest po prostu za słaby na tą kartę.

A Twoja taka sama pracowała? - przeczytaj co napisałem.

hej zobacz bo czasem jest dodatkowe wejście obok karty graficznej 

 

na dodatkowe zasilanie!

 

płyta jedno i obok karty drugie :slight_smile:

może akurat to? nie wiem;p

No niby tak. Ale już nie działa bo padła i może zasilacz też? Może mój zasilacz ma nie wystarczającą moc dla Sapphire?

Trzeba nową kartę sprawdzić na innym kompie lub pożycz inną kartę i sprawdź kompa.

 

W czasie testu z inną kartą grafiki odłącz dysk systemowy i tylko bios.

 

 

Wszystko masz napisane.