Pikanie biosu przy włączaniu komputera

Witam,
od niedawna, bo od jakoś dwóch tygodni posiadam nowy komputer. Jednakże jestem trochę zmartwiony, przy włączaniu komputera bios wydaje sygnał dźwiękowy 1-długi, 2- krótkie. Sprawdziłem co to oznacza i jest to błąd karty graficznej, jednak pikanie nie pojawia się za każdym razem, ledy na płycie głównej nie wyświetlają błędu i komputer odpala normalnie.
Karta jest dobrze wpięta, kable zasilania również, bios zaktualizowany, w Wiedźminie 3 (uber ustawienia) gra chodzi w ok.130fps.
Specyfikacja komputera:
-Płyta głowna: MSI MAG 550 TOMAHAWK
-Karta graficzna: Gigabyte RTX 3060 Ti Eagle (LHR)
-Procesor AMD Ryzen 5 5600X
-Pamięć RAM G.Skill 16GB (2xGB) 3200mhz cl16 Ripjaws V
-Zasilacz Gigabyte P850GM 850W 80 Plus Gold

Gdzie się dowiedziałeś o tym, że to wina GPU, z instrukcji płyty? Jeśli nie, to poczytaj instrukcję…

Co do problemu, to obciąż GPU jakimś benchmarkiem i zobacz, czy nie ma na monitorze artefaktów (paski, dziwne kolory itp). Jeśli się to pojawi, to masz kłopot z GPU… Zobacz i napisz.

P.S.:
Pikanie biosu?? PC Speaker’y w nowoczesnym kompie?? Rzadko się do widuje - serio…

Sprawdziłem kartę, tak jak radziłeś.

Test zrobiłem w FurMarku i co jakiś czas mrugają czarne paski na ekranie. Czy jest sens robić coś jeszcze, czy lepiej od razu wysłać kartę na gwarancję?

Mogłeś zrobić zrzut ekranu lub foto.

Odpaliłem program jeszcze raz, tutaj jest nagranie - VID 20210922 234838 - YouTube
Jednak nie poprzestałem tylko na tym i znalazłem w Google Grafika jak wyglądają artefakty u innych.
Natrafiłem tam na obrazek, który sprawiał, że w jednym miejscu ekran migał, co mnie zaintrygowało.
Przesuwając okienkiem przeglądarki po ekranie, tylko w niektórych miejscach pojawiało się migotanie, co wydało mi się dziwne. Więc pobrałem Furmarka na starego pc i sprawdziłem jak tam wygląda sytuacja, jak się okazało żadne paski się nie wyświetlały, ale podłączony był stary monitor. Zamieniłem monitory i sytuacja jak na nowym pc, czyli czarne paski i obrazek, o którym wspominałem. Tak więc doszedłem do wniosku, że może to być wina monitora. Podłączyłem stary monitor do komputera z RTX 'em odpaliłem test i wszystko „bangla”, nie ma artefaktów.

Jednak pozostaje problem pikania i nie wiem co tej sytuacji. Czy może to być wina zasilacza lub kabli zasilających? Gdyż przy włączaniu komputera dochodzi z niego jakby dźwięk iskier. Jednak nie potrafię ustalić skąd dochodzi dźwięk.

Było coś o wadliwych zasilaczach z tej serii: „Oficjalne oświadczenie GIGABYTE w sprawie wybuchających zasilaczy z serii GP-P850GM oraz GP-P750GM | PurePC.pl

Fragment z instrukcji

If 1 long 2 short beeps are heard,
remove and reinstall the graphics card
and then restart the computer.

Odnośnie zasilacza sprawdź czy twój zasilacz ma numer seryjny pomiędzy
S/N From SN20343G031011 to SN20513G022635

Jeżeli nie to nie dotyczy cię problem z zasilaczami

Sprawdziłem numer seryjny, jest ok i znalazłem źródło tego dźwięku jakby iskier i dochodzi od dysku twardego(wiem bo odłączyłem dysk i włączyłem komputer). Co do karty włożyłem ją jeszcze raz i nic się nie zmieniło, pikanie jest, ale najczęściej występuje dopiero gdy włączę komputer po jakimś dłuższym czasie od wyłączenia.

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł? :thinking:

Gigabyte robi wadliwe zasilacze i pewnie twój też taki jest. Niedawno było o tym głośno. Pożycz od kogoś lub kup odpowiedni innej marki