Pikanie komputera, alarm nie do wyłączenia

Witam. Mam problem z alarmem komputera, jest to wnerwiający głośny dźwięk. Sprawdzałem w biosie i nie można tego wyłączyć. Najgorsze jest to że nie mogę grać w grę powyżej wymagań Pentium IV 2 Ghz, a sprzęt mam świetny, Intel Core 2 duo 2,5 Ghz, 3GB Ram, karta graficzna Geforce 9500 GT. Proszę o szybką pomoc w wyłączeniu alarmu.

Jaka płyta główna i jaki dokładnie ten dźwięk?

Nwm jak sprawdzić płytę główną, a chodzi o dźwięk to jest pikanie.

Cześć

Pobierz np. program CPU-Z i odczytaj jaką masz płytę główną, informację znajdziesz na zakładce Mainboard w polu Manufacturer oraz Model.

Micro-STAR International Co, LTD

Model : G31M3(MS-7528)

Miklasik ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Może być ??

No dobrze. A teraz wyobraź sobie że to pikanie to kod Morse’a - każde piknięcie, jego czas i odstępy pomiędzy nimi są kluczowe dla znaczenia przekazu. Opisz w ten sposób te piknięcia.

Albo zerknij tu: http://www.bioscentral.com/beepcodes/amibeep.htm#

To zależy jak długo gram, to piknięcie nie trwa dłużej niż 1 sekundę i trudno określić czas, ale tak gdzieś od 4-8 nie umiem powiedzieć. Najgorsze jest to że jak tak pika to po około 3-5 minut się komputer wyłącza i nie da się go włączyć przez następne 5 minut.

być może procesor się przegrzewa sprawdź jego temperature podczas grania najlepiej programem HWmonitor

On pika przy temperaturze 45 C i to rzeczywiście procesor, jak można wyłączyć ten alarm ?? Nie chcę teraz otwierać komputera ponieważ jest zimno, a słyszałem że nie można gdy jest poniżej 10 C wystawiać komputera na dwór.

A czemu chcesz go wynosić na dwór?.. W domu nie możesz go otworzy i potraktować odkurzaczem?

Ewentualnie spróbuj przywrócić BIOS do ustawień fabrycznych.

Zadam inne pytanie, masz obudowę z wyświetlaczem LCD? Często tam są różnego rodzaju alarmy.

Tak mam wyświetlacz i są tak przyciski set, up, light, key, reset, down, mode. Nie chcę w domu czyścić komputera bo bym miał pewnie strasznie dużo kurzu.

No to masz odpowiedź skąd jest alarm, zapewne jest ustawiona jakaś temperatura przy której się włącza.

No jest 45 C i pytam się jak go wyłączyć lub podnieść do wyższej temp.

W biosie, chociaż zakładka z ustawieniami wentylatorów, alarmów itd. może mieć różną nazwę w zależności od producenta płyty.

Szukaj czegoś w stylu PC health lub Cell menu.

Temat można zamknąć !!

Gdzieś na płycie głównej jest kabel prowadzący do małego, okrągłego podzespołu (może być ich kilka).
Po odłączeniu nie będzie pikać (jeżeli jest kilka trzeba odłączyć wszystkie).

Jeżeli jednak jest przylutowany do płyty głównej, to pomorze jedynie jej wymiana na inną, bez tego podzespołu.

Ja miałem inny problem, a mianowicie nie miałem dźwięku, gdyż nie miałem tego podzespołu. Syn jednego z moich użytkowników kupił mi ten podzespół, i mam dźwięk (pikanie).