Pikanie komputera + miganie/gasniecie monitora

Witam !

Podczas gry (jakis nowszy tytul) komputer zaczyna pikać (tzn. beep sound) oraz ekran zaczyna migać jakąś milisekunde, tak jakbyło by odświeżanie monitora.

Mój sprzet :

Karta wideo Radeon X1900 Series (512 MB)

Płyta główna Gigabyte 965P-S3

procesor Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86GHz

pamiec 2gb

komputer przeczyszczony, brak wirusow, dobrze wentylowany 2 wiatraki.

Prosze o pomoc!

Jeszcze jest tak że przy akcji grafika chyba nie wyrabia (a powinna) i monitor przechodzi w jakis stan hibernacji i gasnie i musze restartowac komputer.

Mam monitor LG.

Moim zdaniem, albo za mało pasty termoprzewodzącej (albo za dużo i źle ciepło przewodzi) na procesorze lub karcie graficznej, albo zasilacz nie wyrabia.

Podaj model zasilacza :slight_smile:

Zasilacz dobry BE QUIET nie wiem ile W ale to powinien wyrabiac bo np gralem w gothica 3 i nic na max detalach.

A jakies inne diagnozy ? Co do tej pasty to gdzie kupic i gdzie ja nalozyc ?

Jak nakładać pastę: nakladanie-pasty-termoprzewodzacej-cpu-polecane-pasty-t72248.html

A kupić: w internecie, sklepie komputerowym np.

:shock: Mam dokładnie taki sam problem! I nie mam pojęcia czym jest spowodowany. Jedyne co łączy nasze przypadki to monitor… też mam LG a dokładnie FLATRON L207WT. Jaki Ty masz? Na początku podejrzewałem kartę graficzną (radeon hd4859) była w serwisie ale podejrzewam że nic z nią nie zrobili.

Też miałem tak, ale na monitorze EIZO (więc monitory nie mają nic wspólnego :wink: ), przeczyściłem kompa, pasty było OK, ale procesor się niestety przegrzewał :frowning:

70 w stanie spoczynku :frowning:

Sprawdźcie w Evereście temperatury procka, karty itp (albo w BIOSie).

temperatury w BIOSie były OK. nie wiem jak w czasie gry.

barandek ściągnij RealTemp. Uruchom go i włącz grę. Po jakimś czasie grania schowaj grę do paska i sprawdź najwyższą zanotowaną temperaturę. Temperatury mam w normie.

1 polubienie

Temperatura procesora : 50*C

Temperatura karty graf : ponad 80*C <- gdy nie gram ;o jak gram to ponad 90*C

Noo karta się grzeje.

Zapewne pasty masz za mało. Załóż nową porcję (jak?: link już dałem :P).

1 polubienie