Pikanie przy włączaniu komputera:/

(Krolikdawid) #1

Witam.

Chciałem się dowiedzieć czy można wyłączyć to denerwujące pikanie przy włączaniu komputera :? ?? proszę o pomoc.

(pilchu) #2

Nie oriętuje sie czy jest możliwość z poziomu BIOS'a ale napewno można odłączyć fizycznie brzęczyka od pł. Głównej - chyba że jest wlutowany w płyte to będzie problem poszukaj małe czarne walcowate z małym otworem u góry.

(Rlk120) #3

MAm podobny problem.jak podłączam coś do USB to mi pika komp a jak ołączam to nie.Wiecie jak to wyłąćzyć??

(W O L F) #4

To pikanie które tak cie denerwuje spowodowane jest czujnikiem temp na karcie graficznej , chociaż nie na 100%. Mam podobny efekt gdy np. Gram i szybko zamknę system temperatura grafiki jest jeszcze wysoka a wiatrak przestaje sie kręcić . Może to być przyczyna ustawień czujników w BIOS chodzi mi o temperatury

(xomo_pl) #5

tak.

Jak odkręcisz obudowe to na dole jest mały głośnik.

Idą do niego 2 kable z płyty głównej - musisz je odkręcić od płyty głównej lub od strony głośniczka.

Ja osobiście wykręciłem głośnik a kable odciąłem i już nie ma dżwięku.

(Krolikdawid) #6

Dzięki za pomoc :smiley: Pozbyłem sie tego gu..Głośniczka :mrgreen: i jest Good

(Dareks8) #7

Te dźwięki informują o różnych zdarzeniach i błędach i nie powinno się ich wyłączać.

http://frankosio.neostrada.pl/bios04.htm

Złączono Posta : 19.11.2006 (Nie) 21:36

jeżeli miałeś więcej niż jeden sygnał dźwiękowy przy uruchomianiu kompa to masz na pewno coś uszkodzone.