Piknięcia biosu po wymianie karty graficznej

Witaj

czyli jak zrobiłeś to o co prosiłem i są takie efekty ,znaczy płyta jest dobra

możesz jeszcze spróbować podmienić jeśli masz taką możliwość zasilacz tylko markowy

Żeby rozwiać wątpliwości z większym prawdopodobieństem że sloty pamięci płyty głównej działają dobrze przetestować bootowalnym memtestem + czy wywala błędy. Jeśli nie to raczej dobrze same pamięci sprawdzone dodatkowo na innym komputerze. Jeśli karta ma dodatkowe zasilanie to czy zasilacz rzeczywiście by nie wydalał albo coś z płytą główną uszkodziło się przy spaleniu karty. Albo sprawdzić czy działa na słabszej karcie.

Dodane 12.08.2012 (N) 11:15

Chociaż nie wiem czy sprawdzisz memtestem sloty pamięci bez działającej karty graficznej czy pójdzie wyświetli obraz memtestu.

posiadam całkiem nowy zasilacz fortron kupiony w lutym. komputer uruchamia się normalnie tylko na tej zepsutej karcie graficznej #-o

Narazie to jest tylko gdybanie ale załóżmy że twoja płyta główna jej sekcja zasilania pomijając zasilacz jest za słaba do nowszej karty graficznej dowodem by było jakbyś włożył sprawną kartę graficzną taką samą jak pierwsza albo zbliżona i komputer odpalił bez pikania (jakiś dowód już jest jak na zepsutej karcie graficznej się uruchamia) . Ale można sprawdzić dla pewności jakie daje napięcia ten zasilacz najlepiej miernikiem.

Tak,ale widzisz wyciągnąłeś grafikę wyciągnąłeś ram i słyszałeś jakie były efekty

jeśli kolega się zgodzi ja bym przepiął jego zasilacz do twojego kompa i wtedy sprawdził

wziąłem wsadziłem zasilacz kolegi i jest to samo co na moim zasilaczu. on ma zasilacz 650w firmy chieftec.