Piknięcie podczas startu Win XP w czasie napisu Zapraszamy

Witajcie!

Mam pewien problem z komputerem, a mianowicie podczas pojawiania się napisu Zapraszamy przed usłyszeniem głosu startu słychać “pik” tak jakby kliknięcie. Dźwięk pojawia się za każdym razem startu systemu od dłuższego czasu. Czy można coś z tym zrobić, czym to może być spowodowane?

Pozdrawiam.

http://img593.imageshack.us/img593/8822/p2f4.png

Uploaded with ImageShack.us

andrzej2310 dzięki za odpowiedź… Ale nie chodziło mi o odgłosy wydawane przez płytę główną, tylko o dźwięk podczas pojawiania się napisu ZAPRASZAMY…

To może być związane z załadowaniem się w tym momencie sterownika karty dźwiękowej,

a jeśli to notebook i dźwięk dochodzi z dysku to może być ostrzeżenie o jego złej kondycji.

Zobacz co da reinstalacja samego sterownika audio.

Takie mi przyszły na myśl rzeczy ale mogę się mylić. :idea:

patchboy - sprawdzę kartę dźwiękową (ale nie stawiał bym raczej na to).

Racja jest to notebook ACER AspireONE, ale wydawany dźwięk na pewno nie dochodzi z dysku.

Może jest to jakiś błąd programu, który próbuje się podczas autostaru załadować? Spotkał się ktoś jeszcze z takim problemem?

I racja! Po jakimś czasie prawdopodobnie samo minie.

Nie sądzę żeby minęło. To nie choroba co sama przechodzi:]

U mnie było trzeszczenie przy ładowaniu windy, po przeinstalowaniu sterownika audio problem ustąpił :slight_smile: Spróbuj przeinstalowac sterownik pobierz ze strony producenta sprzętu