Pikselowanie przy pełnym ekranie na Youtube i JW Player

Witam. Nie wiedziałam już gdzie mogę się z tym zwrócić, a tu wydaje się jest duży ruch i na pewno ktoś zauważy temat.

Z problemem męczę się już dłuższy czas - co zainstaluję na nowo system, gdy stanie się zasyfiony, to po jakimś czasie pojawia się właśnie rozpikselowany ekran.

Obecnie użytkuję Windowsa XP.

Screeny z YT:

http://img812.imageshack.us/img812/5985/jgjhjhjhjh.png tu maks. jakość wynosiła 480p

http://img69.imageshack.us/img69/6189/jhjhhjhjh.png tu 720p

http://img255.imageshack.us/img255/8841/hbhjdfhtf.png a tu 1080, wyraźnie widać, że żadne kwadraciki nie deformują i nie napastują już obrazu

JW Player:

http://img577.imageshack.us/img577/254/ggfhgfhghfg.png

Strasznie męczyłam się żeby znaleźć przyczynę:

o szukałam po necie czegoś podobnego, niestety albo ja to źle nazywam, albo dziwna to rzecz co się dzieje,

o zwróciłam uwaga na to, co wcześniej instaluje przed zepsuciem i nie pamiętam żebym coś nowego i nieznanego wpuściła do systemu,

o czyściłam Mozillę z danych, ciasteczek i pozostałych,

o włączałam w trybie awaryjnym i dezaktywowałam wszystkie wtyczki, dodatki, zakładki i inne, a w Chromie jak spróbowałam raz coś obejrzeć dopadła go już zaraza,

o skanowałam antywirusem,

o instalowałam na nowo Flash Playera,

o czyściłam CCleanerem,

o tworzyłam nowe konta w Windowsie XP, niestety, nawet na świeżych to samo (co dziwne w Windows 7 nowe konto nie miało tego problemu, także można było sobie później zacząć na innym funkcjonować)

o przestawiałam rozdzielczość i mniejsze, np.1280 na 768 sprawują się dobrze, nie występuje masowa pikselizacja. Mimo wszystko takie brzydkie ustawienia mnie męczą przy pracy z komputerem, chcę znaleźć rozwiązanie.

Zastanawia mnie, czy to nie przez nowy monitor 1680 na 1050.

Z mniejszym nigdy coś takiego się nie wydarzyło.

Edit: To się roznosi na inne rozdzielczości, które ustawiam, faktycznie jak zaraza…

Mam ten sam problem i nie wem co z tym zrobić… to samo i na laptopie i na stacjonranym… (Laptop rozdzielczość 1366x768 a pc 1280x1024)

Nie do końca rozumiem problem. Jeżeli filmik jest kiepskiej jakości lub w niskiej rozdzielczości to nic z tym nie zrobisz. To normalne, że po przeskalowaniu na pełny ekran będzie “pikseloza”. Chyba że te same filmiki kiedyś wyglądały lepiej.

Większy monitor na pewno się do tego przyczynił, bo filmik musi być teraz jeszcze bardziej powiększony, czyli jest jeszcze większa strata jakości.

To wytłumaczę to lepiej.

Filmiki są dobrej jakości, takiej jakiej powinny być na moim monitorze, aż pewnego dnia bez zapowiedzi nagle się psują i robią spikselowane. Czyli nie zawsze takie są. Po prostu coś się dzieje i nagle szlag trafia cały obraz na full screenie.

Że większy monitor to wiem, że rozciąga, ale nie pikseluje przecież tego tak.

Mam podobny problem filmiki wyglądały ładnie, a aktualnie mam takie coś, że jak przełączę na 480p+ to pokazują się pixele oraz pasek odtwarzacza youtuba jest mniej wyraźny i większy.

Sprawdźcie czy przyśpieszenie sprzętowe w ustawieniach odtwarzacza wam się nie wyłączyło.

U mnie bez przyśpieszenia sprzętowego filmiki są pikselowate a z włączonym przyśpieszeniem ładnie wygładzone

bez względu na rozmiar filmu.

Mam tą opcję włączoną :slight_smile:

Zapomniałam dodać, że eksperymentowałam też z tymi ustawieniami, ale zarówno włączone przyspieszenie jak i wyłączone nie robi różnicy.