Pikseloza na ekranie telewizora

Witam

Mam pakiet Livebox od Orange, dekoder + router.

I nie wiem czemu niektóre kanały TV(Puls, Tele 5 na przykład) są nadawane jakoś tak dziwnie. Mianowicie kolory, kontrast jest OK, ale gołym okiem widać piksele, mniejsze szczegóły nie są wyraźne, można by to porównać do nagrania z jakieś kasety video.

Przedtem miałem zwykłą analogową to jakość była 10x lepsza, wszystko ostre i w dużej rozdzielczości.

Czy to wina mojego dekodera, czy takie są standardy “nowoczesnej telewizji cyfrowej”?

Pozdrawiam.

Albo masz za Duży TV LCD z słabymi filtrami :slight_smile: :smiley:

Na kanałach Pseudo HD zapewne lepiej jest ?

Tele5 nierzadko filmy nadaje z jakością VHS - to całkiem normalne :slight_smile:

Jeśli widzisz piksele - to znaczy że tak nadają. Nic z tym nie zrobisz poza zmianą operatora. Albo załóż antenę satelitarną i podłącz tuner FTA. TV Puls i Tele5 odbierzesz za darmo z Hot Birda. TV Puls masz jeszcze w telewizji naziemnej.

cholinex mam kineskopowy 32 cale. Na kanałach HD o wiele lepiej.

To trochę głupie, że starsza i “przestarzała” technologia analogowa była lepszej jakości niż supernowoczesna cyfrówka satelitarna…

Hmmm to dziwne. puls na UHD 88 u mnie działa dobrze. po satelicie.

To korzystasz w końcu z wersji satelitarnej platformy Orange, czy z wersji IPTV? O antenie satelitarnej nie wspominałeś :slight_smile:

Jeśli to wersja satelitarna, a na analogowej kablówce (pobierającej sygnał Tele5 z dokładnie tego samego satelity), na tym samym telewizorze było OK, to winić można tylko dekoder. Ewentualnie ustawienia telewizora.

A czym się to różni?

Mam dekoder zwykły czarny i antenę satelitarną przy domu.

Źródłem sygnału :slight_smile:

Nie masz dekodera “zwykłego czarnego”, tylko masz syf od Orange. I najwyraźniej on jest winny takiej jakości obrazu.

Jeśli jest podłączony po eurozłączu, spróbuj go podłączyć po HDMI, może będzie lepiej.

Mój TV nie ma złącza HDMI. Jest podłączony przez EURO.

A jaki powinien być dekoder?

Polsatowskie dekodery są świetne, kupiłam niedawno pakiet i nie mam takich problemów.

Czyli to zwykły stary dobry kineskopowiec?

Sam korzystam z Fergusona Arivy 250 i na żadną pikselozę nie narzekam. Ale to tuner combo (odbierający telewizję satelitarną i naziemną). Do kanałów TV Puls i Tele5 wystarczy ci satelitarny.

O ile na Pulsie takie rzeczy raczej się nie zdarzają, to Tele5 wiele filmów po prostu nadaje w takiej jakości. Ale jeśli wcześniej na analogowej kablówce tego nie miałeś (zakładam że oglądałeś Tele5 regularnie, a nie od święta, kiedy mogło się akurat trafić lepsze jakościowo nagranie) - a przynajmniej nie w takim stopniu - to tylko dekoder można tu winić.

Z ciekawości - jaki pakiet kanałów masz w TPSA?

Tak, Philips.

Tele5 oglądam regularnie ze względu na filmy które tam emitują. Wcześniej miałem telewizję kablową i jakość była lepsza. Czyli dekoder jest skopany?

A wiesz, że nawet nie wiem :slight_smile: Rodzice zamawiali.

Nie tyle skopany, co takiej jakości.