Pilna prośba o ocenę sprzętu!

Witam! Mój brat ma zamiar kupić laptopa i poprosił mnie o pomoc. Ramy cenowe 1700-2100zł. W tej cenie udało mi się znaleźć następujący sprzęt:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro … 7630_.html

i tu pojawia się prośba o ocenienie tego komputera. Według mnie jest to sprzęt dobry i wart swojej ceny (chyba że ktoś znajdzie go taniej, ale tutaj zastrzeżenie - musi być do kupienia w sklepie który znajduje się w Bydgoszczy - sprzedaż wysyłkowa czy allegro odpadają). Problemem jest to że ojciec który jest współfinansistą tego sprzętu ma obiekcje co do firmy Lenovo (ponieważ jej nie zna a jest laikiem który ocenia sprzęt po nazwie na obudowie a nie po podzespołach). Prosiłbym wiec o kilka niezależnych opinii na temat samego komputera, może jakieś podpowiedzi albo podesłanie innych porównywalnych modeli z innych firm. Jeżeli jest taka możliwość to prosiłbym też o opinie o samej firmie Lenovo - jak załatwiane są gwarancje, kontakt z firmą, ogólne opinie. Z góry dziękuję za możliwie szybkie odpowiedzi!

edit:// komputer będzie wykorzystywany na studiach, ale także jako maszyna multimedialna (trochę gier, filmów, muzyki, zdjęć) dlatego celowałem w zewnętrzne układy graficzne a nie w ten cholerny Intel Graphic X4500. Systemu operacyjnego który jest preinstalowany będziemy się pozbywać z prośbą zwrotu kosztów (i tu tez prośba o informacje jak coś takiego przebiega)

Jeśli chodzi o firmę Lenovo to w skrócie można powiedzieć że jest to IBM.

Tak, geneze firmy znam, chodziło by mi o jakieś szersze opinie jak firma działa, jak wygląda kwestia gwarancji, serwisu no i opinia o samym sprzęcie i trwałości tych laptopów.

W zeszłym tygodniu dałem do serwisu laptopa na wymianę wiatraka na chłodzeniu. Koszt 35 dolarów plus 40zł robocizna (całe chłodzenie wymienione a laptop ma 3 lata). Mój szef się nimi zachwyca ale prawda jest taka że kilka sztuk już było w serwisie a dwie Toshiby które mają ponad 5 lat chodzą bez zająknięcia do dnia dzisiejszego. Teraz wszystko jest “Made in china” więc dla mnie bardziej liczy się konkretny model niż marka.

Nie za bardzo rozumiem odpowiedz fiero - czy tyczy się ona tego modelu który podałem czy Lenovo w ogóle? czy to w ogóle było o Lenovo czy o czymś innym bo tak trochę niejasno napisane. Jeszcze ktoś jakieś opinie itd?