Pilna prosba o sprawdzenie loga - dziwne zachowanie neta

hejka mam pilna prosbe o sprawdzenia loga komp mial wczoraj robionego formata a dzis np gdy instaluje gre to nie wyswietla mi stron www mimo ze jest internet a oto log:

Log jest czysty :slight_smile:

to czemu ani IE ani Firefox ani Opera nie wyswietla stron podczas instalacji gry bo przed chwilka instalowalem kilka gier gg i skype dzialal a stron nie chcialo wyswietlac :frowning:

W tym logu na pewno nic nie ma.

Może masz coś w ustawieniach jakoś nie tak nie wiem

Jakiego masz antywirusa? Norton jest znany z tego że czasami blokuje dostęp do niektórych żeczy. Zresztą ja tak kiedyś miałem z Pandą. Jak ją odinstalowałem to nie chciały mi chodzić strony WWW ale skoro mówisz że wczoraj robiłeś formata…

mam Avast 4.6 i kerio 4.1.2 a pingi do http://www.onet.pl w granicach 12ms (podczas gdy nie wyswietla stron) ustawienia polaczenia sa OK dosc czesto to sie dzieje:( i jest troszke wkurzajace bo trzeba kompa restartowac:( mam windows XP Pro SP2 dodam ze mialem wlaczonego BitCometa ale predkosc na nim byla w granicach 10kb/s a moja lacze to kablówka 256

Spróbuj odinstalować firewala (kerio)

odinstalowalem go ale jest tak samo zauwazylem ze gdy przelacze sie na drugie konto to na nim nie wyswietla stron a gdy sie z niego wyloguje i wroce na swoje to wyswietla strony:(

ale pingujesz na adres IP czy URL??

No to nie wiem nic więcej mi już nie przychodzi do głowy.

Chyba ze może zobacz jeszcze na tym koncie co się nie wyświetlaja strony zobacz w panelu sterowania w opcjach internetowych może tam coś ci blokuje nie wiem jakieś błędy w tej “kontroli rodzicielskiej” nie mam pojęcia.

url pinguje

no to nie DNS-y

Jeżeli nie możesz się połączyć normalnie ze stronką (tj. przez adres URL), to spróbuj przez IP (np. wejdź na 207.142.131.236 --> to jest coś od wikipedii) :slight_smile:

albo wpisz to w przeglądarce, powinno cokolwiek wyświetlić, ale nie powinno wyświetlić że nie można wyświetlić strony itp. (no chyba że błąd 40* będzie)

domyslam sie ze blad istnieje w Usługach wczoraj wieczorem tam zmienialem kilka opcji tj Telefonia (powinna byc zatrzymana a jest uruchomiona i nie da sie jej zatrzymac), Przeglądarka Komputera (nie mozna jej uruchomic a była wczoraj uruchomiona) oraz Menadzer połaczen uslugi dostep zdalny( nie moge rowniez jej zatrzymac) w kazdym przypadku wyskakuje “Błąd 1053: Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie” :frowning: tylko jak to teraz zrobic zeby bylo tak jak wczesniej

w IE pisze ze nie mozna wyswietlic strony w Firefox ze dokument nie zawiara zadnych informacji (czy jakos tak)