Pilne - problem z uruchomieniem Mandrivy 2006

(Mordor99) #1

W czasie uruchamiania Mandrivy automatycznie uruchamia mi się internet. W czasie odpalania internetu, prawie zawsze musze zrestartować komputer, gdyż rozruch zatrzymuje sie na tym nieszczęsnym internecie. To akurat nie jest taki problem. Dzieje się tak nawet, gdy w czasie konfigurowania internetu zaznacze, żeby nie uruchamiał go w czasie startu komputera. Rzecz w tym, że od dzisiaj nie chce mi sie włączyć pulpit. W czasie końcowej fazy rozruchu systemu pojawia się takie małe okno, gdzie są uruchamiane: pulpit, urządzenia peryferyjne itd. Na urządzeniach peryyferyjnych rozruch zatrzymuje sie na nieco dłużej. Gdy wszystko już "przejdzie" powinien pokazać się pulpit. Tak się jednak nie dzieje. Mam niebieski ekran z myszka po środku, a komputer cały czas "myśli".

Nie umiem sobie z tym poradzić, a chciałbym uniknąć reinstalacji systemu. Prosze o pomoc.

(Alinoe) #2

hmm niestety nie mam szklanej kuli. Przyczyna najprawdopodobniej sa bledy w konfiguracji sieci. Nie masz instalnietego jakiegos gnoma labo innego wm'a zeby go uruchomic i z niego sprawdzic konfiguracje ? mozesz jeszcze z konsoli sprobowac ale nie wiem ktore konfigi w mandrive odpowiedzialne sa za ten bajzel U MNIE /etc/resolv.conf /etc/conf.d/net. Jak masz neo to to moze byc tez wynikiem zlego skonfigurowania modemu. Podales malo informacji.

(Mordor99) #3

Dzień wcześniej bawiłem się troche Superkarambą. Może coś namieszałem? Nieważne, zrobiłem reinstalke systemu. Nie będe na wszelki wypadek superkaramby instalować...

(Alinoe) #4

w kde 3.5 :slight_smile: zintegrowali ja ze srodowiskiem :smiley: mozliwe mozna bylo jeszcze sprobowac przeniesc katalog ~/.kde do jakiegos onnego katalogu zeby kde sobie stworzylo nowe czyste konfigi