Pilne pytanie na temat odświeżania

Czy w najnowszej wersji Windows 7 jest już możliwość włączenia odświeżenia 85Hz przy 1024x768? Bo dalej posiadam monitor CRT, a pamiętam, że te początkowe wersje umożliwiały jedynie odświeżenie 60Hz.

ja w laptopie mam win7 zmieniając rozdzielczość na 1024x768 mam dalej do wybory 59 i 60Hz tak jak i przy innych rozdzielczościach. ale nie wiem być może zmienia się to po podłączeniu monitora crt. nie mam możliwości sprawdzenia

Pamiętam, że jak się dawało więcej to obraz się rozmazywał.

Częstotliwość odświeżania zależy nie od zainstalowanego systemu, ale od karty graficznej czy monitora i zainstalowanych do niej sterowników. Jeżeli przy instalacji Windowsa 7 system nie znalazł odpowiednich sterowników dla danej karty graficznej, to instalowane są standardowe które umożliwiają właśnie minimalną częstotliwość odświeżania czy minimalną rozdzielczość. Widziałem już przypadek gdy dla starszej karty graficznej w Windowsie 7 można było ustawić rozdzielczość tylko 800x600 bo nie znalezione zostały odpowiednie sterowniki, a Windowsie XP można było ustawić dużo wyższą. Dla monitorów CRT minimalna częstotliwość odświeżania to powinna być właśnie 85Hz. Wynika z tego, że jak się instaluje najnowszy system to i sprzęt nie powinien być zbyt stary bo mogą być kłopoty ze wszystkim, nie tylko z kartą graficzną, ale np. muzyczną też. Można szukać też odpowiednich sterowników na stronach producentów, ale też nie zawsze daje to dobre rezultaty. Producentom sprzętu też często nie opłaca się aktualizować sterowników do nowego systemu. :frowning:

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

wszystko pięknie, ładnie, ale system win7 jest naprawdę dobrze dopracowany pod względem odnajdywania i instalowania automatycznie sterowników. Praktycznie po instalacji i pojawieniu się pulpitu jesteśmy gotowi do pracy. System sam odszukuje potrzebne sterowniki, i naprawdę byłem pod wrażeniem że wszystkie były najnowsze nic nie musiałem zmieniać, ani aktualizować.

Tak właśnie jest jeśli się ma niezbyt stary komputer.

Optymalne odświeżanie uzyskamy po instalacji sterowników do karty graficznej i monitora. Jeśli się da to zainstaluj obydwa