Pilne! Usunęło mi partycje po włożeniu dysku do nowego komputera

Witam

Kupiłem ostatnio nowy komputer. Złożyłem już, ale miałem problemy z instalacją systemu. Zamierzam zainstalować Windowsa 7, ale instalator u mnie się nie bootuje, więc chciałem zainstalować XP, ale jak już załadowywało wszystkie sterowniki pojawiał się bluescreen. Miałem na dysku zainstalowane trzy systemy: XP, Vista i 7. 7 nie działał już na poprzednim komputerze. Podczas ładowania dwóch pozostałych systemów komputer się restartował. To było wczoraj i jeszcze działało, a dzisiaj zamierzałem spróbować zainstalować Vistę. Było wszystko ok, a jak pokazało mi listę partycji… nie było niektórych partycji, a zamiast nich nieprzydzielone miejsce. W sumie przynajmniej cztery partycje mi zaginęły, ale w tym jedna ważna. Obecnie działam na Ubuntu z płytki.

Jak mogę w takim razie odzyskać te partycje? Proszę o pomoc.

Spercyfikacja komputera: i3-4170, MSI H81-P33, 8GB RAM, Toshiba 1TB

Używać ostrożnie, wszystko po 2 razy czytać:

Dzięki, ale jak to włączyć na Ubuntu?

Przecież jest wersja na linuxa… 

Jest i ją pobrałem, ale nie znam się tak na Linuxie. Było coś o konsoli, ale nie załapałem jak i co.

jak nie załapałeś jak wogóle uruchomić testdiska to daj sobie spokój, bo jeszcze coś popsujesz jeszcze bardziej. dysk w dłoń i do serwisu biegiem marsz.

Tego to nie zrobię. Może coś poszukam…

 

Ok, działa. Zainstalowałem system na jednej niepotrzebnej partycji i użyłem programu EaseUS Partition Master.