PILNE Windows 10 zużywa 6/8GB Ram

Witam mam problem z zużyciem pamięci, przy czystym starcie systemu zużycie pamięci na dzień dobry wynosi 75%, nowych aplikacji nie instalowałem żadnych, w monitorze zasobów największe zużycie pamięci jakiejkolwiek aplikacji wynosi około 150M, w procesach nie widzę nic podejrzanego, normalnie na czystym starcie systemu zużycie powinno wynosić około 1,5-1,9 GB i 2,2-2,5 GB z operą z youtubem w 1440p + 2 rozszerzenia, co może być powodem takiego skoku użycia ram?  może ktoś ma podobny problem (może felerna aktualizacja?), przez to uruchomienie na przykład wiedźmina 3 trwa jakieś 10 minut i drugi raz tyle wczytywanie + zacinanie się gry i menu(myślę że z braku pamięci wali grę na wirtualną stąd te spowolnienie). Prosił bym o pomoc w tej sprawie, może jakieś namiary na program który da mi lepszy wgląd w procesy niż menadżer zadań. Pozdrawiam :slight_smile:

Bez tytułu.png

nie wiem co się dokładnie stało ale uruchomiłem komputer ponownie parę razy i zużycie pamięci spadło do 1,5GB 

nie wiem czy ten windows ma jakieś złe dni czy co ale to było bardzo dziwne… temat do zamknięcia :smiley:

Może aktualizuje w tle?

Same aktualizacje potrafią spokojnie przekroczyć 6GB więc nie było by w tym nic dziwnego, poczekaj, jak za jakiś czas zajętość ramu nie spadnie to wtedy będziesz się martwił.

Mam ten sam problem. Wie ktoś o co chodzi?

Daj screena z listą procesów w kolejności od tych najbardziej RAMożernych.