Pilnie potrzebny windows XP HE dla komputera hp, compaq


(Marcin260) #1

Witam otóż problem jest taki, że moja płyta nagle przestała działać. Podczas kopiowania plików systemu windows nagle się zatrzymuje i nie idzie dalej. Jest to problem płyty. Dlatego jeśli ktoś z was ma system dedykowany dla komputerów hp lub compaq chodzi dokładnie o home edition sp1 pl to bardzo bym prosił wrzucić go na jakiś serwer i podać link. Jest mi on potrzebny bo bez niego nie mogę korzystać z komputera.

I mam jeszcze takie pytanie czy w razie czego z takiej uszkodzonej płyty da się jakoś odzyskać taki system w serwisie?


(Kubek1200) #2

ściągnij sobie windows XP HE obojętnie jaki, bo po zainstalowaniu ściągasz sterowniki i instalujesz :)\

Linka nie mogę podać

Poszukaj w google.

// To nie piractwo, bo on ma licencje, ale płyta uszkodzona. Po ściągnięci systemu nagra na dysk i wpisze nr seryjny ze starej płyty.

-- Dodane 08.11.2009 (N) 11:03 --

aha szukaj po polsku, bo xp nie jest multilanguage.


(fiesta) #3

Napisać do HP, za darmo wysyłają nośniki z systemem dla produkowanych przez siebie laptopów.

8)

I przy okazji ściągnij kupę syfu na swój komputer :stuck_out_tongue:


(Kubek1200) #4

z polskich stron nie ma tyle syfów, co na angielskich.

-- Dodane 08.11.2009 (N) 11:30 --

i co pewnie miesiąc czekania

zanim oni to zobaczą, zanim wyślą, zanim dotrze...


(Marcin260) #5

No niestety to nie jest takie proste. Sterowników nie da się zainstalować po zainstalowaniu systemu. Instalacja wygląda następująco wkładam płytę Compaq restore plus która formatuje dysk potem kopiuje sterowniki a następnie prosi o wrzucenie płyty xp. Po skopiowaniu plików z płyty xp samoczynnie instaluje się wszystko bez wpisywania kodu z licencji. Tak jet właśnie z systemami dedykowanymi że im nie trzeba podawać klucza podczas instalacji. Lecz u mnie jest taki mankament że podczas kopiowania zatrzymuje się w pewnym momencie i kaplica - dalej nie idzie. Sprawdzałem to już i jest uszkodzony plik driver.cab który znajduje się w folderze i386 (jest to archiwum win rara a w nim kilka tysięcy plików z czego kilka jest uszkodzonych) Więc jak widzicie to nie takie proste.


(Godlike) #6

Jesli mial system dla komputerow okreslonego producenta to, z tego co pamietam z wlasnych prob, nie da sie sciagnac i zainstalowac windowsa z byle jakiego obrazu z XP HE bo nie bedzie pasowal posiadany przez niego numerek.

-- Dodane 08.11.2009 (N) 12:06 --

Sprobuj wsadzic ta plyte do innego komputera, najlepiej jakis stacjonarny z porzadnym napedem i zrobic jej obraz a nastepnie nagrac za cd-rw. U moich znajomych tez bardzo czesto plyty niby psuja sie na driver.cab lub o ile dobrze pamietam nazwe na sp1/2/3.cab, najczesciej w takim wypadku plyta okazuje sie dobra a nic nie warte to co ma ja odczytac.


(Marcin260) #7

Niestety wczoraj gdy próbowałem zrobić obraz płyty i ją skopiować wyskakiwał komunikat o nienaprawialnym czy nie odwracalnym (już nie pamiętam) błędzie.

ten pomysł odpada bo potrzebuje płyty jak najszybciej .