Pilnie potrzebny windows XP HE dla komputera hp, compaq

Witam otóż problem jest taki, że moja płyta nagle przestała działać. Podczas kopiowania plików systemu windows nagle się zatrzymuje i nie idzie dalej. Jest to problem płyty. Dlatego jeśli ktoś z was ma system dedykowany dla komputerów hp lub compaq chodzi dokładnie o home edition sp1 pl to bardzo bym prosił wrzucić go na jakiś serwer i podać link. Jest mi on potrzebny bo bez niego nie mogę korzystać z komputera.

I mam jeszcze takie pytanie czy w razie czego z takiej uszkodzonej płyty da się jakoś odzyskać taki system w serwisie?

ściągnij sobie windows XP HE obojętnie jaki, bo po zainstalowaniu ściągasz sterowniki i instalujesz :)\

Linka nie mogę podać

Poszukaj w google.

// To nie piractwo, bo on ma licencje, ale płyta uszkodzona. Po ściągnięci systemu nagra na dysk i wpisze nr seryjny ze starej płyty.

Dodane 08.11.2009 (N) 11:03

aha szukaj po polsku, bo xp nie jest multilanguage.

Napisać do HP, za darmo wysyłają nośniki z systemem dla produkowanych przez siebie laptopów.

I przy okazji ściągnij kupę syfu na swój komputer :stuck_out_tongue:

z polskich stron nie ma tyle syfów, co na angielskich.

Dodane 08.11.2009 (N) 11:30

i co pewnie miesiąc czekania

zanim oni to zobaczą, zanim wyślą, zanim dotrze…

No niestety to nie jest takie proste. Sterowników nie da się zainstalować po zainstalowaniu systemu. Instalacja wygląda następująco wkładam płytę Compaq restore plus która formatuje dysk potem kopiuje sterowniki a następnie prosi o wrzucenie płyty xp. Po skopiowaniu plików z płyty xp samoczynnie instaluje się wszystko bez wpisywania kodu z licencji. Tak jet właśnie z systemami dedykowanymi że im nie trzeba podawać klucza podczas instalacji. Lecz u mnie jest taki mankament że podczas kopiowania zatrzymuje się w pewnym momencie i kaplica - dalej nie idzie. Sprawdzałem to już i jest uszkodzony plik driver.cab który znajduje się w folderze i386 (jest to archiwum win rara a w nim kilka tysięcy plików z czego kilka jest uszkodzonych) Więc jak widzicie to nie takie proste.

Jesli mial system dla komputerow okreslonego producenta to, z tego co pamietam z wlasnych prob, nie da sie sciagnac i zainstalowac windowsa z byle jakiego obrazu z XP HE bo nie bedzie pasowal posiadany przez niego numerek.

Dodane 08.11.2009 (N) 12:06

Sprobuj wsadzic ta plyte do innego komputera, najlepiej jakis stacjonarny z porzadnym napedem i zrobic jej obraz a nastepnie nagrac za cd-rw. U moich znajomych tez bardzo czesto plyty niby psuja sie na driver.cab lub o ile dobrze pamietam nazwe na sp1/2/3.cab, najczesciej w takim wypadku plyta okazuje sie dobra a nic nie warte to co ma ja odczytac.

Niestety wczoraj gdy próbowałem zrobić obraz płyty i ją skopiować wyskakiwał komunikat o nienaprawialnym czy nie odwracalnym (już nie pamiętam) błędzie.

ten pomysł odpada bo potrzebuje płyty jak najszybciej .