PILNY problem z spadkiem wydajności laptopa

Siemka… mam problem z moim laptopem, wydarzyła mi się sytuacja że po graniu w ligę chciałem wejść na discorda i miałem nagle spadek wydajności na około 10 sek. po dłuższym czasie zauważyłem że laptop ma brak wydajności i sprawdziłem w menedżerze zadań, który mi się uruchomił po pół minucie by sprawdzić procka czy jest obciążony. Ku ździwieniu miał tylko 30% obciążenia a zachowywał się jak staruszek na hdd :// zrobiłem resecik laptopa dałem mu dychnąć 20 min i odpaliłem… laptop dalej ma brak wydajności a proste czynności jak odpalenie kalkulatora zajmuje 20 sek. co zawsze to były ułamki sekund. Proszę co może być spowodowane że mam taki problem z wydajnością.
Specyfikacja
system - Windows 10 pro 64bity
procesor - AMD A8-5550m
pamięć ram - 12gb
dysk ssd 50% zapełniony
integra radeon HD graphics

Odpal hwmonitor przed graniem, pograj z godzinę i wrzuć screeny z tego programu

1 polubienie

HWMonitor.txt (24,6 KB)

teraz przeglądałem menedżera zadań i zauważyłem że uruchomił się SystemSettingsBroker, on jest podobny jak co Run brokera?

Proszę, daj screena. Nie jestem maszyną, nie chce mi się rozszyfrowywać z tego temperatur :wink:

A co? Nie mógł? To systemowy. Non stop sie coś uruchamia.
A tak ogólnie. Procesor nie za mocny. Karta, integra. Tez taka sobie. Dysk tez nie za duzy a system to win 10 pro.
Poza tym masz chyba problem z czujnikiem bo
Temperature 0 68 degC (154 degF) (Package)
Temperature 1 117 degC (242 degF) (Cores)
68 w pakiecie to normalna temp ale na rdzeniach 117 ?.

1 polubienie

Dzisiaj odpaliłem lapka i wszystko wygląda ok. Wiem procek nie należy do najmocniejszych i nie jest do gier ale i tak radzi sobie znakomicie, w league of legends mam średnio 80 fps ale i tak mam zablokowany licznik na 60. Jeśli chodzi o te czujnik to sam miałem ździwko że takie są wysokie temperatury, laptop nie jest gorący od spodu czy od strony radiatorów i może być jakiś problem. Dziękuje za pomoc :+1: