Pilot do PC

Hej wszystkim,

aktualnie posiadam zewn kartę dźwiękową od creative’a, jednak z chęcią bym się jej pozbył (podatna na zakłócenia, w dzisiejszych czasach nie wyróżnia się specjalnie od układów wbudowanych w płytę główną), jednak jej ogromna zaleta dla mnie jest dołączony pilot.
Z jego funkcji które używam jest oczywiście głośność, ale także możliwość pauzy i przewijania w odtwarzaczu i dokładnie te funkcje by mnie interesowały jako minimum w nowym sprzęcie.

Niestety piloty do PC to raczej nisza i strasznie ciężko cos tam znaleźć, to może ktoś ma doświadczenie i mógłby polecić cos posiadającego to minimum? Oczywiście cokolwiek ekstra jest na plus :slight_smile: Jeżeli chodzi o łączność to najlepiej coś poza irDA (konieczność celowania), ale z braku propozycji również i irDA jest do rozważenia.
Niestety większość pilotów jest dedykowana do prowadzenia prezentacji i brak jest informacji o pozostałych możliwościach użycia…

PS uprzedzając ewentualne sugestie - używanie telefonu w tej funkcji nie stanowi dla mnie dobrego rozwiązania, szukam osobnego urządzenia

Sprawdź sobie coś takiego:

Teraz mają akurat promocję na to.
Działa z SmartTV/PC/Androidem i takimi wynalazkami jak Raspberry Pi.
Wielkości pilota, po jednej stronie masz sterowanie, a na odwrocie klawiaturę QWERTY.
Duża zaleta to wbudowany żyroskop.

Działa na częstotliwości 2.4GHz dołączony jest mały odbiornik jak do myszki na USB.

1 polubienie

Rzeczywiście promocja spora, także na próbę zamówiłem :slight_smile: Dzięki wielkie za podpowiedź, zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce.

Też szukam czegoś podobnego, ale zastanawiam się jak jest z obsługa pod Linuksem. Masz jakieś doświadczenia?

http://www.oneforall.com/remotes/urc6430-simple-3.html

Pod Gentoo działają wszystkie klawisze we współpracy z lirc.
Wygodny, poręczny, b.dużo klawiszy - wykonanie pierwszorzędne (cena jednak większa https://www.ceneo.pl/22578954#mh=F7A7fdUq19009oneforall7pVm6xCJlXvjbwpTMh4C1iEkyhOQpTqyNWh7V4MULG9q2xwJqw9_ixWnqUZsAk6vCJMHnwJYPwyKHr5-pwC1jLn7ZlclUM-neg5UlewtPdSZ1qUIKQdvNIteEAi5X1Iu4TYihQaUcC2P-64f_4s9qCey26RfKUq4tfhA79J6UWpwA0sNRDiSaLe9Z2RITpxk0)

1 polubienie

Nie wiem jak pod Linux - zamówiłem póki co.
Na Raspberry Pi działa z tego co wyszperałem to raczej będzie działać.
Cenowo dużo nie wychodzi - najwyżej siostrze podaruję :wink:
Nie mniej jednak sam jestem ciekawy jak “wynalazek” będzie się sprawował.

Ja dzisiaj zamówiłem takie coś
http://allegro.pl/pilot-klawiatura-z-touchpadem-green-cell-micro-pc-i6881394808.html
W opisie aukcji jest wsparcie dla Linuksa. Zobaczymy czy w kernelu znajdę do tego moduł :smiley:
edit.
A nie, czekaj, to będzie pod archa, a tam są gotowe kernele :blush:

Tegu typu wynalazki są zazwyczaj na jakimś genericu jeżeli chodzi o sterownik.
Ja jestem bardzo ciekawy tego 6-osiowego żyroskopu. Jeżeli to będzie co najmniej tak sprawnie działać jak w przypadku pilota magic od LG to będzie super.

Do czego to wykorzystasz poza grami? :thinking:

Do nawigacji po stornach internetowych. :wink: Tekst też się tym całkiem wygodnie zaznacza.