Pilot samolotu pasażerskiego


(Akira3179082) #1

Jestem teraz w drugiej gimnazjum i myślę sobie gdzie to mógłbym dalej pójść / kształcić się. Chciałbym być pilotem samolotu pasażerskiego. Do jakiej szkoły muszę pójść? Czy wystarczy wykształcenie średnie / wyższe i umiejętność latania. Z tego co się już dowiedziałem najpierw przez pierwsze kilka lat jest się drugim pilotem, później po przelataniu iluś tam godzin zostaje się kapitanem?

Pozdrawiam


(Jadwiga Poczta) #2

kierunek -> Dęblin, szkoła lotnicza, ciezko sie dostac bo musisz miec predyspozycje no i wiedze przeciez tez. mozna zaczac od studiow mozna tam tez isc po gimnazjum do szkoly licealnej czy tam jak to sie zwie...


(Kostrzewa83) #3

tylko ze w deblinie to szkola wojskowa i wydaje mi sie ze tak samo jak na innych wojskowych uczelniach wyzszych musisz zostac w wojsku iles lat

ale fakt faktem ze np w locie pracuja tez emerytowani piloci wojskowi (pilotom do emerytury wystarczy 15lat pracy (studia w deblinie tez sie w to wlicza) wiec w wieku 35 lat przechodzisz na emeryture :slight_smile: )


(Senshiro) #4

Idź do liceum ogólnokształcącego na profil z rozszerzoną matematyką i fizyką, a później Politechnika Warszawska, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa.


(Akira3179082) #5

Szkoła wojskowa, właśnie a ja chce na pilota samolotu pasażerskiego. Może zapytam inaczej co wymagają linie lotnicze od pilotów bo tak będzie najlepiej.


(Airborn) #6

wykształcenie jeśli nie wymagane to na pewno preferowane wyższe (najlepiej techniczne), obowiązkowa perfekcyjna znajomość języka angielskiego, dobry stan zdrowia


(fiero) #7

To nie takie proste, musisz mieć licencje pilota, najlepiej tak jak pisał senshiro skończona Politechnika i znajomości(owiele prościej zostać prawnikiem). Poza tym cała zabawa to zainwestowanie w siebie około 50000zł. Lepiej się zastanów, bo jeśli tylko ot tak naszedł cie taki pomysł to raczej pomyśl nad czymś innym.

Liceum Lotnicze Dęblin - nabór, w roku 93' 8)


(Akira3179082) #8

Nie zniechęcam się tak szybko. Pieniądze nie będą dużym problemem gorzej z tymi znajomościami. Czy to tak działa jak w sejmie? Po liceum mam iść na politechnikę? Czy są duże wymagania? Czy po prostu bierze się wszystkich i się wykruszają w kolejnych semestrach. Jaka politechnika w Polsce jest najlepsza a przynajmniej jedna z lepszych?

Dzięki za odpowiedź


(Senshiro) #9

Wymagania to matma i fizyka - wyniki z matury. Logiczne - im lepsze wyniki, tym większa szansa na dostanie się.

Nie bierze się wszystkich, co nie przeszkadza w tym, że już na pierwszym semestrze 20% mówi uczelni "do widzenia". Na studiach trzeba się uczyć.

Logiczne - Politechnika Warszawska. Zobacz w rankingach.


(Airborn) #10

mało logiczne, zależy tylko od rankingu :wink:


(Grzesiekk) #11

Witam.

Polecam poskakać na spadochronie. Można zrobić sobie taki kurs. Kosztuje on coś koło 700zł i jest chyba 7 skoków. Wspaniała przygoda, nie ma co porównywać z (moim zdaniem!) bungy, które to jest bezsensowne i niebezpieczne. Po takim kursie zrobisz sobie jakiś kurs na szybowcu. Pamiętaj, że mając jakieś doświadczenie (skończone kursy) masz znaczne zniżki na następne kursy, a im więcej tego tym łatwiej będzie Ci się dostać do szkół lotniczych.

Pozdrawiam


(piterbenks) #12

Hej. Szukam informacji na temat szkół lotniczych. Chciałbym zostać pilotem ale interesują mnie kursy na samoloty śmigłowe.


(Evode) #13

Lepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie opinii na samoloty.pl
Tam też znajdziesz dział poświęcony tematyce szkół.


(KAZDAN63) #14

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.


(Stormiak12) #15

Istnieje szkoła w Nowym Dworze Mazowieckim: http://salt.aero/kurs-smiglowce/ . I mozna tam właśnie zrobić sobie taki kurs na śmigłowce. Skład się z części praktycznej i teoretycznej.


(lordjahu) #16