Pilot uniwerslany+KODY

Witam kupiłem na rynku pilot uniwersalny i musze zaprogramowac mam telewizor PANASONIC ale nie wiem jaki 3 cyfrowy kod jest na te telewizory wie ktoś może, bo sam proces programowanie wiem jak ma przebiegać szukam kodu tylko do tego TV

A każdy model panasonica ma inny kod , ja też używam pilota uniwersalnego i kod do mojego panasonica to 1113 , powinieneś razem z pilotem dostać książke z kodami a jeżeli nie ma tam modelu twojego telewizora to trzeba uruchomić pilota do automatycznego wyszukania kodu (opis w instrukcji do pilota) odbywa się to na złączonym tv i kombinacją klawiszy na pilocie uruchamia się automatyczne szukanie , szukanie zakonczy się powodzeniem jeżeli tv wyłączy się wtedy należy potwierdzić zaprogramowanie pilota.Wszyskie te funkcje z kombinacją klawiszy na pilocie należy wykonywać w określonym czasie (jak najszybciej , u mnie jest to 5 sekund , po tym czasie naciśnięty klawisz jest już “unieważniony”)

Witam ksiazki własnie tej nie mam kod nie działą a model pilota jaki mam ten stary to Panasonic TNQ2637 a chcem zaprogramować zwykły uniwersalny ma ktoś moze książeczke jaki kod do tego modelu