Pilot z funkcją mikrofonu do TV Philips 55OLED706/12

Witam.

Czy istnieje pilot zamienny z funkcją mikrofonu do telewizora Philips 55OLED706/12 (jeszcze lepiej gdyby był podświetlany)?
Nie ukrywam iż wpisywanie na obecnym - oryginalnym pilocie jest dość problematyczne.
Szukałem w Google trochę na ten temat i znalazłem pilot odpowiadający mi lecz mój model TV nie jest przy nim uwzględniony.
Zaznaczę, że znam pozostałe sposoby szybkiego wyszukiwania np. z poziomu smartfona przez Google Home czy klawiatury (bezprzewodowej) na USB jednak chciałbym mieć czasami szybszy dostęp.

Pozdrawiam serdecznie :slight_smile:

A to nie jest tak, że po prostu każdy zamiennik zgodny z Androidem TV czy Google tv, działający na Bluetooth lub radiowo, nie zadziała? To nie podczerwień, by kodować pilot kodem IR.

Nie znam się na tym, dlatego też napisałem posta na forum.
Dzisiaj udało mi się znaleźć w końcu pilot, który najbardziej by mi odpowiadał.

Czy myślisz, że to będzie dobry wybór?
https://allegro.pl/oferta/pilot-philips-oryginalny-smart-wybieranie-glosowe-13923889051

Specyfikacja:

  • Producent: Philips
  • Stan: Nowy
  • Kod producenta: 398GM10BEPHN0040SY
  • Typ komunikacji: podczerwień IR
  • Dedykowane klawisze dostępu bezpośredniego do Netflix, Rakuten TV, Prime Video Smart TV
  • Ambilight
  • Wybieranie Głosowe*

Masz tam konkretną opinię osoby, która kupiła:
NAJBARDZIEJ POMOCNA

18 listopada 2022 od r…k

zakup od TV-Max

Działa z OLED706/12. Podczerwień w pilocie działa od razu (głośniej/ciszej/zmiana kanałów/…), ale żeby sparowac mikrofon tj. żeby polecenia głosowe działaly np. przez assytenta google to trzeba sparować pilota po bluetooth. Zeby to zrobić na xxOLED706/12 to trzeba zainstalować: „Uruchamiacz Aktywności” (google: de.szalkowski.activitylauncher) , która wylistuje aplikacje oraz funkcje tych aplikacjach. Uruchamiamy „uruchamiacz aktywnosci” i na liscie szukamy ustawienia .accessories.AddAccessoryActivity. Klikamy na …AddAccessoryActivity. Pojawi sie ekran wyszukiwania bluetooth. Nastepnie na pilocie przytrzymujemy ok. 3sek. przycisk PAIR (sources), aż zacznie migac niebieska dioda.Na ekranie na liscie po prawej powinien być nasz nowy pilot. Koniecznie potrzebujemy drugiego pilota lub myszki żeby kliknąć na wykryte urządzenie (nie uzywamy w tym celu nowego pilota,ten musi migać do zakonczenia parowania). Po kliknieci po powinien pojawić sie info, że sparowano pilota a dioda przestaje migać. Od teraz działają komendy głosowe. Kliknij przycisk asystetneta google. Zeby zainstalować „uruchamiacz aktywnosci” trzeba sciagnac plik apk na usb, podłączyc USB do TV i uruchomic to z manadzera plikow, ktorego trzeba tez zainstalować na tv android. Trzeba nadac tez uprawninia do instalowania aplikacji z nieznanych źródeł. UWAGA! Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia TV, oprogramowania, utraty gwarancji itd. Poiprostu opisałem co zrobiłem na swoim TV.

1 polubienie

:open_mouth: Eh, ale kombinowanie, może Root niedługo? Moim zdaniem pilot do TV powinien być:

  • Albo cały radiowy / BT;
  • Albo IR (wtedy bez mikrofonu i Asystenta Google oczywiście);
  • Jeśli zamienniki w połowie BT i w połowie IR, to bez APK. Pliki *.APK od producenta tego pilota może mają syf… Mogę się mylić.

:+1:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.