PIN przy płatności w Inteligo?

Krótko: czy jest możliwość taka, żeby wpisywać PIN zamiast podpisywać kwitki płacąc kartą Visa Electron wydaną przez Inteligo?

Pewnie, że jest, po prostu tam gdzie płacisz nie ma takiego terminala żeby przyjmował PIN.

Korzystam z Inteligo i ich kart już dobre 8 lat i jeszcze NIGDY PRZENIGDY nie wpisałem PINu w terminalu - zawsze tylko podpis, wszędzie.

Dlatego pytam, czy można sobie wybrać PIN/podpis przy płatności kartą. Oczywiście na stronie banku nie mogę nic znaleźć.

Szkoda, bo w Inteligo mogę mieć tylko Visę Electron.

Mastercardy są kredytowe a ja mam kartę debetową, inaczej płatniczą.

No rzeczywiście :slight_smile:

Kiedyś szukałem info na temat zmiany rodzaju karty to się dowiedziałem, że musiałbym założyć nowy rachunek, nową kartę, przenieść środki na nowy rachunek ze starego, usunąć stary rachunek i dezaktywować starą kartę. A i tak przez dwa miesiące miałbym dwa rachunki, za które bank naliczałby opłatę.

Zdzierstwo i oszustwo. Dlatego nie próbowałem nawet.

Ale teraz chętnie zmienię na MasterCard :slight_smile: Rozumiem, że wtedy na 100% nie będę musiał nic podpisywać przy płaceniu w sklepie? Będzie za to wpisywanie PINu? Mówię o “klasycznym” sposobie.

Teraz wszystkie karty z nowym chipem potrzebują potwierdzenia pinem z tego co pamiętam

Jeżeli to PayPass to do kwoty 50 zł nie trzeba żadnego potwierdzenia, wystarczy zbliżyć kartę do terminala (obsługującego ten system) i płatność zostanie dokonana.

http://www.paypass.pl/#/co-to-jest