PIN przy płatności w Inteligo?

(tomilipin) #1

Krótko: czy jest możliwość taka, żeby wpisywać PIN zamiast podpisywać kwitki płacąc kartą Visa Electron wydaną przez Inteligo?

(Maciej654) #2

Pewnie, że jest, po prostu tam gdzie płacisz nie ma takiego terminala żeby przyjmował PIN.

(tomilipin) #3

Korzystam z Inteligo i ich kart już dobre 8 lat i jeszcze NIGDY PRZENIGDY nie wpisałem PINu w terminalu - zawsze tylko podpis, wszędzie.

Dlatego pytam, czy można sobie wybrać PIN/podpis przy płatności kartą. Oczywiście na stronie banku nie mogę nic znaleźć.

(Ktosio) #4

.

(tomilipin) #5

Szkoda, bo w Inteligo mogę mieć tylko Visę Electron.

Mastercardy są kredytowe a ja mam kartę debetową, inaczej płatniczą.

(Ktosio) #6

.

(tomilipin) #7

No rzeczywiście :slight_smile:

Kiedyś szukałem info na temat zmiany rodzaju karty to się dowiedziałem, że musiałbym założyć nowy rachunek, nową kartę, przenieść środki na nowy rachunek ze starego, usunąć stary rachunek i dezaktywować starą kartę. A i tak przez dwa miesiące miałbym dwa rachunki, za które bank naliczałby opłatę.

Zdzierstwo i oszustwo. Dlatego nie próbowałem nawet.

Ale teraz chętnie zmienię na MasterCard :slight_smile: Rozumiem, że wtedy na 100% nie będę musiał nic podpisywać przy płaceniu w sklepie? Będzie za to wpisywanie PINu? Mówię o "klasycznym" sposobie.

(Błażej) #8

Teraz wszystkie karty z nowym chipem potrzebują potwierdzenia pinem z tego co pamiętam

(Ktosio) #9

.

(fiesta) #10

Jeżeli to PayPass to do kwoty 50 zł nie trzeba żadnego potwierdzenia, wystarczy zbliżyć kartę do terminala (obsługującego ten system) i płatność zostanie dokonana.

http://www.paypass.pl/#/co-to-jest