PIN2/PUK2 zablokowany

Witam! Mam *mały* problem. Mianowicie chodzi o blokadę kodów: PIN2 i PUK2 w sieci PLUS GSM. Mój młodszy brat kiedyś pobawił się moim telefonem, co skutkowało blokadą tych 2 kodów. Nie, żeby były mi aż tak bardzo potrzebne, ale po zmianie telefonu na SGH-X680 włączyło mi się wybieranie ustalone (FDN)… Nie mogę tego wyłączyć, ponieważ wyskakuje mi komunikat, że “PIN2/PUK2 jest zablokowany”. Proszę o pomoc!

Na blokadę PUK2 już nic nie poradzimy. A wybieranie ustalone mogło być wcześniej ustawione, przy innej karcie. Spróbuj włożyć inną kartę z aktywnym PIN2 i wyłączyć wybieranie ustalone. Nie gwarantuję że poskutkuje, ale możesz spróbować

Witaj !!

Zaraz, zaraz… Czegoś nie kminię- jak telefon może być niekompatybilny z SIM? Wytłumacz mi

No cóż… Niestety nie każdą kartę możesz włożyć do dowolnego telefonu… Niekiedy połączenie karty operatora X z telefonem marki Y powoduje błędy telefonu - tak jak w Twoim przypadku, niestety…

Dimatheus

Idz z kartą i telefonem do swojego operatora sieci.

Napewno coś poradzą…

faqid=235&p_created=1024491697&p_sid=MmUtx4mi&p_lva=2786&p_sp=

cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PTM6MiZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9

MyZwX3Byb2RzPTAmcF9jYXRzPSZwX3B2PSZwX2N2PSZwX3NlYXJjaF90eX

BlPWFuc3dlcnMuc2VhcmNoX2V4JnBfcGFnZT0xJnBfc2VhcmNoX3RleHQ9cH

VrMi9waW4y&p_li=&p_topview=1’>http://bok.plusgsm.pl/cgi-bin/rightnow.cfg/php/enduser/std_adp.php?p_

faqid=235&p_created=1024491697&p_sid=MmUtx4mi&p_lva=2786&p_sp=

cF9zcmNoPTEmcF9zb3J0X2J5PTM6MiZwX2dyaWRzb3J0PSZwX3Jvd19jbnQ9

MyZwX3Byb2RzPTAmcF9jYXRzPSZwX3B2PSZwX2N2PSZwX3NlYXJjaF90eX

BlPWFuc3dlcnMuc2VhcmNoX2V4JnBfcGFnZT0xJnBfc2VhcmNoX3RleHQ9cH

VrMi9waW4y&p_li=&p_topview=1

karty simplusa i mixa maja zablokowane PIN2/PUK2 , abonamentowe posiadają ale poczytaj powyżej w linku.

Ciekawe bardzo. Ale ok - koniec tematu. Najlepszą radą jest rada Błażeja. Skorzystaj z niej

ok thx. Po konsultacji napiszę co i jak 8)

Złączono Posta : 08.11.2006 (Sro) 15:47

A więc wysłałem email, opisujący mój problem:

  • “Mam pytanie dotyczące blokady kodów PIN2 i PUK2. Niedawno zmieniłem komórkę na SGH-X680 i po jakimś czasie samoczynnie włączyło mi się wybieranie ustalone (FDN). Nie można tego zmienić, gdyż pojawia się komunikat: PIN2/PUK2 zablokowany. Uniemożliwia to wykonywanie jakichkolwiek połączeń. Dodam, iż kartę miałem na początku w mixplusie, niedawno (po okresie karencji) zmieniłem taryfę na TEAM7 (tracąc przy okazji wszystkie pieniądze, zgromadzone na koncie). Dlatego też kontakt telefoniczny z mojego numeru do centrum obsługi klienta jest niemożliwy.”

Odpowiedź otrzymałem niezadowalającą, którą można znaleźć na ich stronie…

Kontakt przez email odpada… Zaraz zadzwonię do BOKu. Jeżeli to nie poskutkuje zrobię szturm na ich salon firmowy :lol:

Złączono Posta : 08.11.2006 (Sro) 16:02

OK. Mój SAMSUNG SGH-X680 zadziwił mnie sam. Chodzi o to, że zmieniając taryfę straciłem wszystkie pieniądze, zgromadzone na koncie. I wtedy samoczynnie włączył mi się FDN. Gdy zasiliłem go kolejną telekartą problem zniknął… Dlatego wnioskuję o zamknięcie tematu…

A poprzednie 30 zł spróbuję odzyskać, pisząc reklamację…