PineNote - czytnik e-book z ekranem 60 Hz

Odświeżanie e-papieru robi wrażenie. Oprogramowanie? Jak ze wszystkimi produktami Pine - oprogramowania nie ma. Napiszą go dopiero osoby, które pierwsze otrzymają sprzęt.

Znaczy kupujemy kota w worku jak napisanie systemu będzie za trudne dla nas lub nie trafi publicznie na gituuby/gitlaby/bitbuckety/gitee (chiny).

Produkty Pine to nie są rzeczy na rynek masowy. Kupują je ludzie, którzy chcą rozwijać się np w programowaniu na ARM czy prowadzić projekty hobystyczne a mają już swoje ThinkPady, Macbooki, Androidy, iPhone’y czy mocne PC z RTX’em.

Produkty Pine to nie są narzędzia do codziennej pracy (choć i tacy entuzjaści się zdarzają). Produkty Pine to takie Raspberry Pi ale w mnogości form i kształtów, np PineBook Pro https://twitter.com/hashtag/PinebookPro?src=hashtag_click

Poza sklepem producenta chyba nie da się tych sprzętów kupić. Na sam sprzęt często trzeba się zapisać. Pine wspomina, że na sprzętach nie zarabia. Jest to inicjatywa grupy ludzi, którzy chcą wnieść wkład do społeczności OS/FOSS, z pracy której najwyraźniej często korzystają (być może w inncyh firmach?)

Samo Pine określa się jako „Projekt prowadzony przez społeczność, oferujący urządzenia Arm i RISC-V entuzjastom FOSS na całym świecie” - generalnie - coś na luzie a nie z potrzeby posiadania sprzętu, który na serio ma być naszym codziennym „koniem roboczym”. Jak na moje gusta, bardzo fajna społeczność https://twitter.com/thepine64

Czegoś nie rozumiem, e-papier odświeża się gdy jest przeładowywana strona, dlatego ciągnie tak mało energii.
Teraz ma się odświeżać 60 razy na sekundę?

Pewnie oprogramowanie będzie musiało tym zarządzać. Dzieje się dużo - odświeżamy. Statyczna kartka z tekstem książki do czytania - nie odświeżamy. Wyobrażam sobie też jakiś suwak do ustawienia max FPS, typu fps <-> długość życia baterii. Pewnie nad tym zastanawiają się właśnie potencjalni twórcy oprogramowania, którzy zdobędą sprzęt w pierwszej kolejności.

E-paper 60fps ma wciąż wszystkie zalety e-papieru.

Może zaczną na tym grać w coś trudniejszego od węża czy tetrisa?

Widzę to jako fajny czytnik e-book i zeszyt/notatnik plus pewne zalety tabletu jak Internet czy niektóre gry - ale nie jako pierwsze zastosowanie, bo do takich rzeczy są tablety.

Całkiem fajny. Wygląda na fantastyczną sprawę do firm, wygodny notatnik. Jakby ze 4 kolory były jeszcze to pewnie było by fajniej, ale i tak jest ok. Względnie mocne czytniki, czy raczej tablety Z e-ink są dosyć drogie. podobnie telefony.

W sumie idealną sprawą byłby hybrydowy ekran w telefonie. Ciekawe czy to możliwe technologicznie.

Całkiem fajnie reaguje ten ekran

@Bradlee

Może lepiej przenieść wątek do „Propozycji newsów”?

Decyzję pozostawiam adminom forum, choć z drugiej strony przeraża mnie wizja komentarzy na głównej, w których będzie wylew oburzenia że nie ma tego, nie ma tamtego, Linuks i w ogóle gierki nie śmigają, … bez zrozumienia że to projekt społeczności FOSS dla społeczności FOSS.

A co do samego PineNote, raj dla serwisów i majsterkowiczów