Pinezka przypinająca pasek menu nie działa

Cześć,
zauważyłem, że z wczoraj na dzisiaj przestała działać pinezka przypinająca pasek menu głównego strony do górnej krawędzi okna przeglądarki. Sprawdzałem pod Firefoxem 56.0.2 (również z wyłączonymi rozszerzeniami) pod Windows 7 x64 oraz Firefoxem 57 i domyślnej przeglądarce MIUI pod Androidem 6.0.1.

Wydaje mi się, że to przestało działać wcześniej, ale nie zarejestrowałem w pamięci kiedy to było dokładnie :wink:

Ja zauważyłem to dzisiaj, bo odpisując na otrzymane powiadomienia, za każdym razem musiałem przewijać stronę do góry, aby przejść do kolejnych.

Najnowszy Vivaldi 64-bit. Najnowszy Mint - działa
To samo z najnowszym Firefoksem - nie działa.

Wciąż nie działa, nie pomaga oszukiwanie że używamy chrome:

Dla przykładu strona Microsoft się nabiera, że mam Windows XP i oferuje linki do plików ISO zamiast Media Creation Tool.

U mnie działa zarówno spod ostatniego Chrome, jak i FF w Mięcie oraz Solus.

Czyli w VB trzeba by uruchomić Minta i test z Firefox.

Drugi komputer, te same aplikacje i system - identyczna sytuacja.

Może to wina wyłączonych reguł uBlock po tym jak zgłosiłem konflikt z plikami txt; raczej nie chcieli dodać www. do domeny albo z 3 reguł wykluczających uruchamianie się na forum.

Być może one właśnie naprawiały ten przycisk po wycięciu reklam.

U mnie uBlock/Nano Adblocker umie działać nawet czasem po dodaniu strony do wyjątków, zazwyczaj wtedy muszę w trybie prywatnym ocenić czy wyłączenie coś robi.

Zauważyłem też, że wraz z brakiem funkcjonalności “pinezki” zniknęła możliwość przewijania listy powiadomień o odpowiedziach na komentarze.

Zniknęła też możliwość przewijania listy lajkujących.
Ale nic nie zgłaszałem, bo siedzę na ublocku i nie chciało mi się sprawdzać, czy to jego wina :wink:

To ta sama lista, na której pojawiają się powiadomienia o odpowiedziach na komentarze :wink:
Testowałem bez dodatków przeglądarki, na zestawie wymienionym w pierwszym wpisie tego wątku.

Mi chodzi o tą listę:

Aaa to :slight_smile: U mnie akurat przewija się bez względu na to czy blokery są uruchomione, czy nie.

Po jakieś sekundzie nie pojawia się pasek z opcją przesuwania gdy masz kursor na jakimś nicku / chmurce
(przy okazji po chwili powinna działać rolka myszy na tym elemencie oraz przyciski Home, End, Page Up, Page Down - tyle że one za mocno przewijają)?

Racja, doczytało po jakimś czasie. Byłem zbyt niecierpliwy. Responsywność tego systemu komentarzy jest porażająca :wink:

Widzę że “pinezka” wróciła do zdrowia :slight_smile: Ktokolwiek za to odpowiada - dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku :wink:

2 polubienia