Ping 1000+ Proszę o Pomoc!


(gruby3336) #1

Witam , problem jest w tym gdy ktoś siedzi na wi-fi np. YouTube na laptopie czy komputerze jest 1000+ pingu w grach i na speed testach nawet czasami po 2500 . Nie wiem czemu tak się dzieje bo jakiś miesiąc temu było ok nawet gdy ktoś siedział na wi-fi to ping był 200 a nie ... .Prędkość neta to 1-10 mb i jest niestety 1mb bo od centrali jest 6 DB i więcej nie da rady . Jest to bardzo irytujące i liczę na konkretne odpowiedzi . Myślałem że to karta sieciowa coś wariuje ale raczej nie bo w laptopie i kompie ? Może wirus ale w laptopie i kompie i to samo cały czas ? Może być coś od dostawcy , Orange , nie wiem . Livebox był wymieniany i wszystkie kable też .

 

Ps. Gdy nikt nie siedzi jest wszystko ok.40 ping i gra się ok i wszystko działa jak należy .

Czy da się to jakoś naprawić czy cokolwiek zmienić ?


(#WireBoot) #2

Czy ty też masz połączenie po wifi czy po kablu? Czy podczas korzystania z internetu przez 2 osoby - ta druga osoba używa intensywnie internetu (np youtube, filmiki itp) ? 

 

PIng rośnie najczęściej jeśli obciązenie sieci jest znaczne. Trzeba tylko sprawdzić, gdzie się to połączenie zatyka, czy przy twoim routerze, czy łaczu internetowym. 


(Kontaktwoodpecker) #3

Z tego co zrozumiałem, gdy ktoś “siedzi” na Wi-Fi to odczuwasz wzrost pingu… to akurat jest w pełni normalne… czym więcej osób tym większy ping.


(gruby3336) #4

Na laptopie przez wi-fi a przy kompie kabel lecz teraz nie korzystam bo gdy podłącze kabel to internet nie działa . Tak tylko jak 2 osoby to ja odczuwam bo jak pisałem 1000/2000 ping myślę że to za dużo bo jak pisałem wcześniej tak nie było max 250 . Nie wiem jak to sprawdzić , byli pracownicy i nic nie dowiedziałem .

No tak normalne ale aż tyle serio ? Nigdy tak nie miałem mimo słabego neta i wg mnie to jest coś dziwnego .


(#WireBoot) #5

A jaki masz router?


(MrKsardes) #6

Przeskanuj kompa i podłączone laptopy i komputer do sieci  programem: Malwarebytes Anti-Malware i AVG (pełne skanowanie) i możesz jeszcze Spybot - Search & Destroy. Wszystkie kompy w sieci. Podaj ruter nazwe model.


(gruby3336) #7

livebox ze ściętym rogiem od orange .

Ok . ruter livebox orange , model LIVEBOX 2.0 ZTE .


(MrKsardes) #8

 Sprawdź czy masz tak podłączone: https://www.youtube.com/watch?v=r7Tc6TqE-9g zrob foty z 192.168.1.1


(gruby3336) #9

Tak tak wszystko podłączone . Nie ma po co robić for bo wszystko tak dobrze jest na 100 % .

Tylko jest tak , gdy podłącze wszystko jak ma być i dojdę do momentu włączenia komputera połączenie się zrywa a gdy odłączę kabel ethernet to po 10s wszystko działa ok . Przy podłączeniu do laptopa kabla ethernet działa normalnie tylko przy kompie coś się chrzani .

Skanowałem na razie tylko laptopa AVG i Malwarebytes Anti-Malware . Było tam 2 trojany i kilkadziesiąt wirusów .


(MrKsardes) #10

Ale przeskanuj wszyskie urządzenia w sieci. I usunoleś te wirusy? 


(gruby3336) #11

Tylko na laptopie bo w chwili obecnej nie mam jak przerzucić tych programów z laptopa na kompa bo tam przecież nie mam neta . Tak usunąłem .


(MrKsardes) #12

A to na kompie nie masz podłączone kablem? 


(gruby3336) #13

mam ?


(MrKsardes) #14

(gruby3336) #15

Na kompie nie mogę bo jak podłącze kabel ethernet to zrywa połączenie a pisałem wcześniej że w tej chwili nie mam żadnego urządzenia przenoszącego pamięć .


(MrKsardes) #16

Aha czyli do sieci jest podłączono 1 urządzenie? 


(gruby3336) #17

Nie rozumiem tego z teraz napisałeś . Do sieci jest podłączone tylko 1 urządzenie ( komputer ) tel. laptop wi-fi .


(MrKsardes) #18

To przeskanuj laptop i komputer