Ping a router DL 524

Witam Panowie, kieruje do was takie pytanie;

Od ponad roku posiadam router Dlink 524, ktory laczy laptopa i PC. Lacze 1M. Od Poltora miesiaca, nie wiem dokladnie dlaczego, podczas mierzenia pingow, wartosci dochodza az do 2000ms w odstepach okolo 15 - 30s, dzieje sie tak nawet pozno w nocy; podczas dnia natomiast wystepuje komunikat "Uplynal limit czasu żądania. [Zaznacze tu, ze nic nie sciagam podczas pomiaru.] Jest to bardzo uciazliwe dla brata, ktory gra w MMORPG wszelkiej masci. Administrator twierdzi, ze ze strony firmy [VEctra S.A] wszystko jest w porzadku. [JEsli chodzi o router Kanaly zmienialem, nowe firmware wgralem.] Myslicie, Panowie, ze powinienem oddac router do reklamacji?

Serdecznie pozdrawiam i prosze o opinie.

A spróbuj podłączyć internet bezpośrednio do komputera nie przez router i wtedy zmierz pingi.

Zależnie od wyników sam dostaniesz odpowiedz.

P.S. Nie sądzę żeby to był router sam taki posiadam i jest wszystko OK od 2 lat. Jeżeli to by byłą wina routera w ogóle byś nie miał internetu zapewne.

sprawdź czy twój komputer nie obciąża tego routera (programy w tle używające internetu) oraz sprawdź zabezpieczenie sieci, może masz kogoś kto podłącza się do twojej sieci. Tak jak napisał @Mironek sprawdź łącze bez routera wtyczka do LAN.

Jak podłączyłem internet bezpośrednio z modemu do PC to pingi wynosiły ponad 500~ każdy, nie wiem co się działo… :twisted:

Zaraz po powrocie do sytuacji poprzedniej (czyli router rozdzielający internet na PC i laptop) pingi się ustabilizowały, ale wciąż w identycznych odstępach czasu wzrastają do około 2000ms: 36,37,38,38… 2011,36,37,38… itd

Jak sprawdzić czy to komputer nie obciąża sieci? Bo te pingi wysokie występują w regularnych odstępach czasu… więc możliwe jest to że to wina komputera…

pzdr

Drazharm

Proszę o pomoc moi Drodzy :slight_smile:

up.

jeśli po podłączeniu internetu bezpośrednio do komputera, masz pingi ~500, to za dużo. jeśli administrator twierdzi, że u niego wszystko w porządku, to problemem jest twój komputer, prawdopodobnie zainfekowany.

Drazharm , wklej logi zgodnie z instrukcją.

Drazharm,

Podobnie jak poprzedniemu użytkownikowi :

Dodatkowo zadam pytanie. Czy instalowałeś jakieś przyśpieszające internet programiki na kompie?

Sprawdzałeś szczegółowo opcje w routerze? Może coś jest włączone, co nie powinno?

Sprawdźmy routing Twojego łącza.

Utwórz “Wiersz poleceń” (Start > Uruchom > Cmd)

Po otwarciu konsoli wpisz :

tracert wp.pl

lub

tracert onet.pl

Wklej screena lub opisz czy są jakieś wysokie wartości MS.

Będzie to po prostu droga jaką pokonuje sygnał z Twojego komputera aż do serwera wp lub onetu. Można zobaczyć, gdzie następuje zwolnienie.

Panowie, przepraszam ze tak dlugo nie pisalem, ale swiateczna przerwa to takze, w moim wypadku, byla przerwa od pracy i od komputera.

Tutaj, wedle Waszych instrukcji, wklejam wartosci pingow. Przeskanowalem takze Ad’aware i SpyBotem, usunal robactwo. Co sadzicie?

Pzdr i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Microsoft Windows XP [Wersja 5.1.2600]

© Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Pawel>tracert onet.pl

Trasa śledzenia do onet.pl [213.180.130.200]

przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

1 1 ms 1 ms 1 ms 192.168.0.1

2 9 ms 9 ms 9 ms 172.17.0.1

3 10 ms 9 ms 9 ms router.elb.vectranet.pl

4 16 ms * 17 ms c-slp2elb.vectranet.pl

5 21 ms 22 ms 23 ms 172.17.11.2

6 24 ms * 28 ms z-atman.vectra.pl

7 * * * Upłynął limit czasu żądania.

8 39 ms 38 ms 38 ms dab2v7.onet.pl

9 38 ms 37 ms 38 ms f1virt.onet.pl

Śledzenie zakończone.

C:\Documents and Settings\Pawel>tracert wp.pl

Trasa śledzenia do wp.pl [212.77.100.101]

przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

1 1 ms 1 ms 1 ms 192.168.0.1

2 9 ms 9 ms 9 ms 172.17.0.1

3 18 ms 21 ms 9 ms router.elb.vectranet.pl

4 12 ms * 12 ms c-slp2elb.vectranet.pl

5 32 ms 31 ms 32 ms wlan-ug1-swr.task.gda.pl

6 34 ms 37 ms 33 ms 153.19.102.6

7 33 ms 34 ms 42 ms do-r2.rtrd1.adm.wp-sa.pl

8 32 ms 35 ms 34 ms www.wp.pl

Śledzenie zakończone.

Moim zdaniem to są normalne pingi.

Masz te skoki pingu tylko w grach?

Wcześniej nie było takiego problemu a uwierz mi że pingi 1600-2000~ powtarzające się w regularnych odstępach czasu bez względu na porę dnia czy nocy mogą doprowadzić człowieka do szewskiej pasji… ;] Te skoki pingów mam wszędzie tzn pingując obojętnie jaki adres pojawiają się co jakiś czas (co 30-45 sekund). A w grach też mam, i to właśnie tam są one najbardziej uciążliwe :?

pzdr,

Drazharm

Dodane 05.01.2009 (Pn) 22:32

Czekam na Wasze porady, jak rozwiązać ten problem :slight_smile:

pzdr,

Drazharm