Ping ale w jedną stronę

poszukuje metody na mierzenie opóźnień, ALE TYLKO w jedną stronę czyli np. na uploadzie lub downloadzie

zwykły ping mierzy opóźnienia w OBYDWIE strony, a ja potrzebowałbym wiedzieć jak się ma sytuacja na up/down linku

macie jakieś pomysły/narzędzia do tego ?

Ping korzysta z protokołu icmp , wysyla icmp echo request i otrzymuje w odpowiedzi icmp echo reply, nie wiem czy w obecnej formie to narzędzie umie rozróżniać jakość połączenia dla wysyły, albo odbioru danych. Po prostu ping w obecnej formie mierzy lagi, czyli czas od wysłania pakietu do momentu jego odbioru.

dlatego też pytam o narzędzie/metodę pomiaru ale tylko w jedną stronę :wink:

Na chwilę obecną nie znam takiego narzędzia, nawet nie jestem pewien czy budowa tcp/ip pozwala na takie pomiary, bo nie wiem czy istnieje odpowiedni protokół, na pewno nie jest to ping, bo on mierzy jak słusznie zauważyłeś czas od wysłania do odpowiedzi, zaś Ty byś chciał rozdzielić to na dwie części, o ile dobrze rozumiem: ile czasu trwało wysyłanie pakietu, a ile trwało pobieranie. Może uda mi się coś znaleźć na ten temat.

teoretycznie to “niby” nic trudnego

wysyłać co dokładnie ustalony czas pakiety, druga strona odpowiada natychmiast zapisując w zwrotce swój b. dokładny czas

reszta to już banalne obliczenia…

niestety nigdy nie kodowałem nic podobnego i marne szanse bym coś takiego sam spłodził ;>

więc szukam jakiegoś zaawansowanego toola do diagnostyki sieci…

zapomniałeś o jednej rzeczy … synchronizacji zegarów co do ms.

Możesz sobie rzucic okiem na to (nie czytałem) ale pewnie coś ciekawego tam znajdziesz:

http://www.google.pl/url?sa=t&source=we … Ow&cad=rja

pzdr

papierek ciekawy, choć naprawdę wolałbym działający soft :wink:

po dłuższej randce z wujkiem google i obejrzeniu możliwości linuxowym toolsów (od netperfa przez nettesta do ttcp, dbc)

znalazłem IxChariot, który ma możliwość mierzenia one-way delay (VoIP, streaming)