Ping działa po IP i nazwie, ale strony nie działają!

Witam! Chcę podzielić net na komputer stacjonarny (działający w sieci osiedlowej) i laptopa po WiFi. Mam problem z podziałem łącza przez router WiFi. Identyfikacja odbywa się przez MAC’a sieciówki. Podłączyłem router, sklonowałem MAC’a i nie działa. DHCP działa. Pinguję na np. wp.pl, po IP i po nazwie, ale strony się nie otwierają! Przy drugim routerze, który ma możliwość zmiany TTL jest to samo. Oba są sprawne, bo sprawdzałem je w innej sieci. Kiedy np. w IE wpiszę http://www.wp.pl, to na dole wyświetla mi komunikat, że łączy się z 212.77.100.101 i nic! Nie znajduje hosta. Z innymi stronami jest to samo. FTP i gg też nie działają! Już nie mam koncepcji! Może ktoś mi coś doradzi!

Może prostackie pytanie firewall dobrze skonfigurowany?? komputer i laptop widzą się w sieci??

Sorry! Nie napisałem wcześniej, ale firewall’e i proxy są usunięte!

IP na kompach statyczne czy dynamiczne ??

Oba komputery się widzą! Może dostawca internetu robi poza czytaniem numeru MAC i zmianą TTL jakieś inne zabezpieczenie!

Nie sądzę raczej kwestia ustawień jakie masz te IP? dynamiczne czy stałe

Sprawdzałem i statycznie i dynamiczne! Objawy są takie same! Przy połączeniu bez routera działają oba rodzaje! Internet działa przy dynamicznym i jak wpisze mu ustawienia na stałe! Nie wiem, czy to ważne: na stacjonarnym jest Me, a na laptopie XP! Laptopa podłączałem do routera zarówno po kablu, jak i po radiu! Oczywiście laptop nie działa po bezpośrednim podłączeniu do kabla (u dostawcy wpisany jest MAC sieciówki stacjonarnego)!

Podumam nad problemem teraz nie mam pomysłu ale jak coś wymóżdżę to dam znać !!

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 21:17

mam pytanie po co zmieniałeś TTL ?

dnsy wpisałeś?

skoro dostajesz odpowiedź z hosta po IP i Domenie znaczy, że DNSy działają, podłącz komp stacjonarny bezpośrednio do sieci spinguj cokolwiek na zewnątrz sprawdź TTL, jeśli jest inny niż 1, to nie zmieniaj TTL na routerze, jeśli wartość TTL jest równa 1, to wtedy na routerze musisz ustawić TTL -1 nie wiem czy taka możliwość istnieje.

Ja się jeszcze nie spotkałem z ruterem na którym da się zmienić TTL, no chyba że jest oparty na linuxie :wink:

Ja obstawiam, że na klienta końcowego wypada TTL=1, ew (jak dobrze wnioskuje) skoro mówisz, że klonujesz mac to wszystkie twoje kompy (hosty) są widoczne na tablicy ARP na serwerze. Co za tym idzie admin wyciął ruch na kilku popularnych portach bądź protokołach i zostawił “tak na smaka” protokół ICMP :stuck_out_tongue:

Dnsy oczywiście są wpisane! Router posiada funkcje klonowania adresu mac oraz możliwość modyfikacji parametru TTL - automatyczne zwiększenie czasu życia pakietu TTL o 1 (TTL+1) co powoduje, iż dostawca internetu “nie widzi” routera!

a w przeglądarce proxy wpisane?

Skoro już mowa o łączeniu, to:

mam połączone dwa kompy, “pierwszy” ma dwie karty, “drugi” jedną. “Pierwszy” podłączony do upc na jednej karcie. Kompy się widzą, pingują, widać udostępnione pliki, w “drugim” pojawiła się nawet informacja o “Połaczenie lokalne” - Brama internetowa - połączono i … nic. Nie widzi netu … przejrzałem forum, znalazłem odpowiedzi, zapora, f-wall, ustawienie TCP itp. zrobiłem jak kazali i nic.

Czy w przypadku UPC powinienem na drugim kompie wpisać DNS z “pierwszego”? A może jakaś inna sugestia?

Z góry dzięki za pomoc …

Złączono Posta : 01.03.2007 (Czw) 20:46

sorki, mam odpowiedź … po konfiguracji należy wyłączyć połączenie lokalne i odpalić jeszcze raz … nie wiem dlaczego, ale już działa :slight_smile:

Pomocy! :o Połączyłem dwa komputery jeden kablem drugi poprzez wifi za pomocą routera ASMAX BR-604G i… net działa ale tylko większe strony typu wp.pl czy onet poza tym kicha… Co jest nie tak? Dziele łącze kablówki więc może mają jakieś zabezpieczenia. Ruter ma niby opcję ttl+1 w instrukcji nie piszą jak to włączyć, więc pewnie działa samo przez się:) pozdrawiam