Ping niższy niż 38, wykonalne?

Cześć. Od dwóch tygodni jestem w posiadaniu internetu Plusa. Wynik w moim domu:

 

3188989006.png

 

Zadowala mnie, prędkości down/up były lepsze, ale ping zazwyczaj jest w barierze trzydziestu ośmiu. Wziąłem nawet swój laptop troszkę niżej tylko z modemem (mieszkam na wsi, w takiej zapaści, dolinie) gdzie prędkość wynosiła około 2-3mb (ściąganie) i 1mb (wrzucanie), ale ping nadal był 38. Nie da się go zmniejszyć jeszcze bardziej? Zasięg zawsze pięć kresek dzięki wysoko postawionej antenie. Ten mnie zadowala, ale niższy by mi nie przeszkadzał. Da się to jakoś zrobić?

 

 

//Edit: Nie wiem czy dałem dobry dział, być może to coś z moim komputerem (oba chodzą na Windows 8.1), jeśli tak to proszę o przeniesienie.

Spróbuj zmienić serwery DNS na dwa adresy z licty OpenNIC: http://www.opennicproject.org/nearest-servers/.

Na tego tym łączu (domyślam się, że chodzi o internet mobilny) raczej niższych opóźnień nie będziesz miał, to co masz obecnie to i tak niskie opóźnienia. W gry na takich spokojnie da się grać, w przedziale 100 - 200 można spokojnie grać, to są ułamki sekund, a do przeglądania stron czy pobierania, niższe opóźnienia nie są aż tak wymagane.

 

Możesz jeszcze rozważyć kupno routera, który posiada możliwość priorytetyzowania ruchu sieciowego (Quality of Service), jeśli korzystasz z VoIP czy też grasz w gry, możesz ustawić dla tego typu ruchu sieciowego wyższy priorytet.