Ping timeout

Witam

 

Jestem posiadaczem internetu radiowego, przez 3 lata było wszystko dobrze, aż teraz mam spadki pakietów od 30 do 50%. Głównie objawia się to w grach multiplayer, gdzie widzę że mam spadek pakietów, a co za tym idzie, gra się zatrzymuje, wszelkie komunikatory zamierają (teamspeak), po czym po kilku sekundach wszystko wraca do normy. Dzieje się tak co kilka minut. Posiadam antenę na dachu, i całość jest podpięta kablem LAN do komputera. Oczywiście dzwoniłem do dostawcy, i u nich wszystko w porządku. Pingowałem komputer i co kilka minut mam timeout. Jakieś pomysły?

Skan kompa AVG 2015 free (pełny skan) i skan OTL przeskanuj i daj sprzątanie i skan malwarebytes anti-malware

Zrobiłem wszystko i problem dalej występuje.

A przy innym kompie też?

Tak, podłączyłem inny komputer i też problem występuje, zgłaszałem to do swojej sieci, ale tam standardowa śpiewka, że u nich wszystko w porządku. Skanowałem komputer różnorakimi programami, majstrowałem z kartą sieciową, sterownikami, testowałem na innych komputerach, nic nie pomaga…

Wiesz co polecam ci zadzwonić do techników :) 

Ja też mam taki problem ale u mnie jest wiadomo co bo mam 2 mb transferu wykupionego. I mam ruter i jak brat wejdzie wiadomo że nie wystarczy mb i musze wykupić 4 mb to bedzie git.

Problem w tym że dzwonię od miesiąca dosłownie, i twierdzą że u nich wszystko w porządku. Powiedzieli że mają zainstalować jakąś dodatkową antenę i porozdzielać łącza, nie wiem czy to coś pomoże…

Ty masz ruter ? i korzysta jeszczeg ktos z neta? 

Nie mam routera, posiadam jakąś dużą antenę na dachu, od niej idzie kabel LAN do takiego zasilacza, i z zasilacza kabel LAN do komputera.

Kabel RJ-45 ile płacisz za net i ile masz mb? 

75 zł, 4mb, nie mam limitów transferu danych.

4 mb i radiowy zrób test speedtest na i wyślij mi linka kliknij share jak się skończy coś tam … XD i podaj skypa :slight_smile:

Nie używam skype’a. Podłączyłem neta pod drugi komputer, i dalej to samo. Podejrzewam że może zasilacz poe jest uszkodzony, albo antena na dachu, innego wytłumaczenia chyba nie ma…

Albo dostawca Cię kłamie.

Jestem po serwisie, i problem nadal występuje. W mojej okolicy od miesiąca prowadzone są intensywne prace energetyczne, wymieniane jakieś przewody energetyczne itd. Kiedyś jak zgłaszałem problem z internetem, serwisant powiedział mi że po części problemy wynikają z tego że też prowadzone są jakieś prace energetyczne, i stąd zakłócenia… To może mieć wpływ na działanie mojego internetu? 

Co ty ciach kable enegretyczne do fal radiowych? nic xd