PING: transmisja nie powiodła się. General failure

Laptop nie chce się połączyć z routerem. Drugi komputer podłączony działa normlanie natomiast drugi nie chce sie połaczyć, co jakiś czas próbuje sie połaczyć, trwa identyfikowanie sieci i potem nic i tak w kółko. W konsoli ping do ruotera wywala mi powiadomienie “PING: transmisja nie powiodła się. General failure”. W routerze jest wszyskto dobrze bo WiFi działa poprwnie i jeden komp podłączony przez kabel też działa. Włączyłem i wyłączyłem karte sieciową ale to nic nie daje. Co zrobić?

Zobacz czy nie jest włączone filtrowanie po MAC jeśli jest włączone to wyłącz lub dodaj do listy dozwolonych MAC

Nie mam, ruoter jak był ustawony przed działaniem tak jest dalej.

Zaktualizuj lub przeinstaluj sterowniki do karty sieciowej. Zrestartuj router i sprawdź czy problem nadal występuje. Sprawdź czy na kablu laptop też nie uzyskuje połączenia. Napisz jeszcze co to za router. Sprawdź czy router działa w danym standardzie czy w trybie mieszanym/automatycznym.

Powyższe czynności zrobiłem i nadal nic. Problem jest własnie na kablu a nie chodzi mi o WiFi. Tak jak pisałem problem wystepuje na jednym kompie, drugi jest podłączny pod kabel i działa i 3 komp pod WiFi i też działa.

Przestaw pulę wewnętrznych adresów IP, które rozdziela serwer DHCP w routerze, tak aby pula nie zaczynała się od X.X.X.1, tylko np. od X.X.X.50. Wszystkie urządzenia sieciowe (a raczej ich karty sieciowe) otrzymają nowe wewnętrzne IP. Może występuje konflikt adresów.