PING: transmisja nie powiodła się. General failure

(Misiek1987) #1

Laptop nie chce się połączyć z routerem. Drugi komputer podłączony działa normlanie natomiast drugi nie chce sie połaczyć, co jakiś czas próbuje sie połaczyć, trwa identyfikowanie sieci i potem nic i tak w kółko. W konsoli ping do ruotera wywala mi powiadomienie "PING: transmisja nie powiodła się. General failure". W routerze jest wszyskto dobrze bo WiFi działa poprwnie i jeden komp podłączony przez kabel też działa. Włączyłem i wyłączyłem karte sieciową ale to nic nie daje. Co zrobić?

(kalitt) #2

Zobacz czy nie jest włączone filtrowanie po MAC jeśli jest włączone to wyłącz lub dodaj do listy dozwolonych MAC

(Misiek1987) #3

Nie mam, ruoter jak był ustawony przed działaniem tak jest dalej.

(roobal) #4

Zaktualizuj lub przeinstaluj sterowniki do karty sieciowej. Zrestartuj router i sprawdź czy problem nadal występuje. Sprawdź czy na kablu laptop też nie uzyskuje połączenia. Napisz jeszcze co to za router. Sprawdź czy router działa w danym standardzie czy w trybie mieszanym/automatycznym.

(Misiek1987) #5

Powyższe czynności zrobiłem i nadal nic. Problem jest własnie na kablu a nie chodzi mi o WiFi. Tak jak pisałem problem wystepuje na jednym kompie, drugi jest podłączny pod kabel i działa i 3 komp pod WiFi i też działa.

(tomeeek64) #6

Przestaw pulę wewnętrznych adresów IP, które rozdziela serwer DHCP w routerze, tak aby pula nie zaczynała się od X.X.X.1, tylko np. od X.X.X.50. Wszystkie urządzenia sieciowe (a raczej ich karty sieciowe) otrzymają nowe wewnętrzne IP. Może występuje konflikt adresów.