Ping tylko w jedną strone- INTERNET

Witam,

Mam dość dziwny problem: Mogę wysyłać do kolegi na IP ping i dociera, jednak gdy on wysyła ping do mnie- już nie dociera ;/.

Tworze serwer do gry i inni mogą się połączyć, tylko mojemu koledze coś blokuje.

Mamy z kolegą internet od jednego dostawcy internetu, może w tym problem?

Wszystkie zapory sieciowe, antywirusy wyłączyliśmy i dalej nic. Co może blokować?

Witam,

A reszta kolegów z tej samej sieci co ty czy innej?

Podejrzewam że oni są w tobą w lokalnej sieci, a ten który nie może połączyć się w oddzielnej (brak przekierowanych porów do gry na twoje IP).

Znaczy jest tak: serwer robię na internet, łączą się IP nie jakieś 192.168… tylko takie zewnętrzne IP, inni ludzie są od innych dostawców i się łączą.

Może dla tych co są od tego samego dostawcy trzeba jakieś inne IP?

Moja hipoteza: Serwer prawdopodobnie rejestruje się na jakimś lobby gdzie widać Twój IP zewnętrzny. Ludzie z zew. normalnie się łączą. Kolega najprawdopodobniej nie potrafi wejść gdyż też łączy się via ten IP zew. a będąc w tej samej sieci powinien przez IP wew. (lokalny). Router którym jesteście gdzieś spięci nie ma loop feedbacka i stąd takie problemy.

Eh, ale jaki router? Dobra ja objaśnię jeszcze raz na tym pięknym rysunku sytuacje:

index.php?get=1&f=1

Nie wiem czy wszystko narysowałem, czy się odczytacie.

Zgadzam się z tobą, ale jeżeli każda podsieć ma własne IP zewnętrzne, to nie trzeba po lokalnym.

Podaj IP, bramę i maskę jaką ma router na WAN ustawione, twoją i kumpla.

Jak nie posiadać routera to dane z komputera.

Wszystko powinno się po tym wyjaśnić.

Nie mam routera, przekierowywanie portów odbywa się u dostawcy.

Komputer

Karta bezprzewodowej sieci LAN Połączenie sieci bezprzewodowej:

Sufiks DNS konkretnego połączenia :

Adres IPv6 połączenia lokalnego . : fe80::9c66:63d1:5889:59bd%12

Adres IPv4. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.25

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.20

Koledze na urządzeniu pisze “Wireless Access Point”, czyli że to jest “Bezprzewodowy Punkt Dostępu”, takie same coś jak ja.

Dodane 26.09.2012 (Śr) 16:36

Wiedziałem, że nie uzyskam odpowiedzi…